Գ. Ծառուկյանի խոսքը հստակ էր՝ օրինագծի փոփոխության հիմնական պատասխանատվությունն այն ընդունողների ուսերին է
ՀԱՍԱՐԱԿՈՒԹՅՈՒՆԱննա Իսկանդարյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
Վերջին օրերին համացանցը, թեպետ ոչ միայն, լայն թափով քննարկում է «ԱրարատՑեմենտ» գործարանի ձեռքբերման տարբերակները, և այս ֆոնին ոչ պակաս հանրության ուշադրությունը շեղեց և խեղեց ԱԺ պատգամավոր՝ Հայկ Գևորգյանի ամպագոռգոռ հայտարարությունը, որով՝ «ԱրարատՑեմենտ» գործարանի ձեռքբերման համար Գ. Ծառուկյանը վճարել է 200 հազար ԱՄՆ դոլար: Այն ինչ Հ. Գևորգյանն իր պնդումներում առնվազն ազնիվ չէր, և սա փաստեց Գ. Ծառուկյանի ելույթներից մեկի ընթացքում հակադարձած միտքը, առ այն, որ եթե Հայկ Գևորգյանն ապացուցի ասվածի իսկությունը՝ Գ. Ծառուկյանը, ԱրարատՑմենտ գործարանը իրեն կնվիրի: Բացի այդ պետք է նշենք նաև, որ Ծառուկյանն իր այդ ելույթներում շատ հստակ էր, ժողովուրդը պետք է հասկանա, որ այդ օրինագծի փոփոխության հիմնական պատասխանատվությունն այն ընդունողների ուսերին է, այլ ոչ թե գործարանի սեփականատերերի (ԱրարատՑեմենտ, Հրազդանցեմենտ...), ինչպես փորձում են ներկայացնել ոմանք: