M6-ում դեռևս անորոշություն է
Վանաձոր-Ալավերդի-Վրաստանի սահման (Մ-6) 90 կմ երկարությամբ միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի Վանաձոր-Ալավերդի հատվածի հիմնանորոգման աշխատանքներն ընթացքի մեջ են և կշարունակվեն դեռևս անհասկանալի է թե ինչքան ժամանակ։ Նշենք, որ ծրագրով նախատեսվում է վերականգնել Վանաձոր քաղաքի և Բագրատաշենի միջև ընկած մոտ 90 կիլոմետր երկարությամբ հատվածը: Ճանապարհն անցնում է Լոռու և Տավուշի մարզերի 33 համայնքներով:
Աշխատքները սկսվել են դեռևս 2016-ին և սկզբնական պլանի համաձայն այն պետք է ավարտվեր մինչև 2018-ի նոյեմբեր:Որոշակի բարդությունների պատճառով (քանի որ առկա է ռելիեֆային բավական բարդ կառուցվածք) վերջնական ժամկետը նշանակվեց 2019-ը, ապա՝ 2020 թվականը, սակայն, ինչպես տեսնում ենք՝ անգամ 2021-ին շինաշխատանքները  չեն ավարտվի, քանի որ դեռևս որոշակի չէ, թե երբ և ինչ հանգամանքներում տեղի կունենա մայրուղու հիմնանորոգումը և երբ այն կշահագործվի։ Հարկ է ընդգծել, որ վրացական սահմանով ՀՀ մտնող «ֆուռերի» 60 տոկոսը նախընտրում է բեռը Երևան հասցնել հենց այս երթուղով՝ անգամ ձմռանը, ռելիեֆային բավականին անհարմար ու բարդ պայմաններում: Մայրուղին ունի միջին ծանրաբեռնվածություն, յուրաքանչյուր օր այս հատվածով անցնում է շուրջ 3000 մեքենա: Տեղի բնակչությունը, բացի այն, որ բացակայում է նորմալ ճանապարհով երթևեկելու հնարավորությունը, ստիպված է շնչել նաև այն փոշին, որը գոյանում է մեքենաների շարժի ժամանակ։