Գյումրիում սկսեց գործել ժամանակակից ակնաբուժական կենտրոնը
Տեսողական խնդրիների լուծման համար այսուհետ  շիրակցիները չեն հասնի Երևան: «Գյումրի» բժշկական կենտրոնում սեպտեմբերի 27-ին  բացվեց  Հայկական ակնաբուժության նախագծի Օհաննես Ջոն Խաչիկյանի անվան մարզային ակնաբուժական կենտրոնը: Բացման հանդիսավոր արարողությանը մասնակցել է Շիրակի մարզպետի տեղակալ Սոֆիա Հովսեփյանը, Հայկական ակնաբուժության նախագծի ղեկավարությունը, ներկայացուցիչներ առողջապահության նախարարությունից, ԱՄՆ-ից ժամանած անվանի ակնաբույժներ և բարերարներ:
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը կենտրոնն ապահովված է նորագույն սարքավորումներով, այստեղ գործելու է վիրահատարան ու ակնային զննման բաժանմունք: Վիրահատություններն իրականացնելու են Հայկական ակնաբուժության նախագծի և Մալայանի անվան ակնաբուժական կենտրոնի վերապատրաստումn անցած փորձառու մասնագետները: Սարքավորումների ձեռքբերումը, սենյակների կահավորումն ու կենտրոնի գործարկմանն անհրաժեշտ այլ աշխատանքներ իրականացվել են Շիրակի մարզպետարանի, Հայկական ակնաբուժության նախագծի, ՀՀ առողջապահության նախարարության ջանքերի շնորհիվ:
«Գյումրի» բժշկական կենտրոնի տնօրեն Արմեն Իսահակյանը «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում նշեց, որ նորաբաց կենտրոնը հագեցված է  նորագույն տեխնոլոգիաներով: «Կենտրոնում  ինչպես հետազոտական, այնպես էլ վիրահատական նորագույն սարքավորումներ  ենԻնչ մնումէ մասնագետների խնդրինպարբերաբար Գյումրի վիրահատություն կատարելու կգանմասնագետներ  ԵրևանիցԸնդհանուր առմամբմասնագետների խնդիր չի լինի:  Սրանով  կկանխվի  Շիրակի մարզի բնակչության հոսքը մայրաքաղաք»,- նշեց բուժհաստատության տնօրենը փաստելով ծառայություններ կլինեն ինչպե վճարովի, այնպես էլ պետական պատվերի շրջանակներում:
Նախաձեռնությունը հնարավոր  է դարձել Հայկական ակնաբուժական նախագծի երկարամյա  բարեկամ և  հովանավոր Լութեր  Ջոն  Խաչիկյանի  նվիրատվության շնորհիվ: