Գագիկ Ծառուկյանն առաջարկում է ՀՀ տնտեսական նոր քաղաքականության մոդել
Արամ Հովակիմյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է՝
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը համաշխարհային «Our World» պարբերականում հանդես է եկել հեղինակային հրապարակումով, որտեղ անդրադարձել է Հայաստանում, նոր տնտեսական քաղաքականության միջոցով, հիմնական մարտահրավերները հաղթահարելու հրատապության խնդրին։
Գագիկ Ծառուկյանը նշել, է որ Հայաստանը իրավամբ համարվում է կամուրջ Ասիայի ու Եվրոպայի միջև, ինչը նաև գալիս է Հայաստանի պատմական անցյալից, երբ Հայաստանը գտնվում էր Մետաքսի ճանապարհի խաչմերուկում և յուրահատուկ կապող օղակ էր տարբեր աշխարհամասերի ու քաղաքակրթությունների միջև։
Այսօր այդ դերակատարումը կրկին արդիական է Հայաստանի պարագայում, քանի որ Հայաստանը մի կողմից հանդիսանում է ԵԱՏՄ անդամ, մյուս կողմից ստորագրել է Համապարփակ համաձայնագիր Եվրոպայի հետ, իսկ երրորդ կողմից շարունակում է սերտ առևտրատնտեսական կապեր ստեղծել Մերձավոր Արևելքի և Հարավ-Արևելյան Ասիայի երկրների հետ։
Այս ամենը կարևորում են Հայաստանի՝ որպես տարբեր երկրների և քաղաքակրությունների միջև կամուրջ լինելու դերակատարությունը։Սրան գումարվում է նաև այն, որ համաշխարհային տնտեսությունը շարունակում է առաջ ընթանալ խելահեղ տեմպերով, որտեղ գնալով ավելի մեծ դերակատարություն են ստանում նոր տեխնոլոգիաները և նոր արդյունաբերական մոդելները, ինչն էլ, ըստ Գագիկ Ծառուկյանի, արդիական է դարձնում Հայաստանում նոր տնտեսական քաղաքականության մշակումն ու իրագործումը, որն էլ ավելի կհամապատասխանի նոր աշխարհաքաղաքական միջավայրում Հայաստանի դերակատարությանը։