«Նոյեմբերի 5-ին Ադրբեջանը շարունակել է քաղաքացիական բնակավայրերի և բնակելի հատվածների թիրախավորումը, այդ թվում՝ նաև մայրաքաղաք Ստեփանակերտում, ինչի հետևանքով քաղաքում երեք քաղաքացիական անձանց մահ է արձանագրվել: Մասնավորապես՝ մեկ ընտանիք, տատիկը և երկու թոռնիկները սպանվել են ադրբեջանական հրթիռի հարվածից, ինչի հետևանքով նաև ամբողջ տունը ավերվել է: Սա հերթական հանցագործությունն է ադրբեջանական զինված ուժերի կողմից, քանի որ ակնհայտ է, որ նրանք թիրախավորում են դիտավորյալ կերպով բնակելի տարածքները, որոնք բավականին մեծ հեռավորության վրա են գտնվում ռազմական որևէ օբյեկտից: Եվ այս ձեռագիրը շարունակվում է 40 օր շարունակ՝ բազմաթիվ բնակավայրերում, ու արդեն զոհերի քանակը առնվազն 49-ն է, առնվազն 157 վիրավորներ, չհաշված, որ 17 հազար քաղաքացիական շինություն ավերվել է ամբողջությամբ կամ լրջորեն վնասվել է: Սա բավականին համեստ թվեր են, այդ թվում զոհերի առումով էլ: Այլ տեղեկություններ ունենք, որոնք դեռևս ճշտում ենք: Հատկապես այն բնակավայրերում, որոնք Ադրբեջանական վերահսկողության տակ են անցել, արձանագրվել են քաղաքացիական զոհեր նույնպես»,- ընդգծեց Բեգլարյանը:
Արցախի ՄԻՊ-ի կարծիքով՝ այս բոլոր հանցագործությունների և մի շարք այլ հանցագործությունների, այդ թվում՝ մարդկային վերաբերմունքի առումով, լրագրողների, հատուկ պաշտպանության ներքո գտնվող օբյեկտների թիրախավորման առումով միջազգային հանրությունը շարունակում իր կուրության և լռության քաղաքականությունը, որի հետևանքով հանցագործությունները շատ ավելի ընդգծված են լինում, շատ ավելի մեծածավալ են լինում և Ադրբեջանը որևէ կերպ զերծ չի մնում հանցագործություններից պատերազմական գործողությունների ընթացքում:
«Իրենց միակ կարմիր գիծը իշխանությունը պահելն է, մնացած բոլոր դեպքերում ցանկացած կարմիր գիծ հատելի է այս իշխանությունների համար». «Փաստ»Երբ նման հայտարարություններ անում է վարչապետը, դա արդեն հակաժողովրդավարական հրահանգ ու ցուցում է. «Փաստ»Անկումային և ճգնաժամային. Հայաստանի արտաքին առևտրի դիսբալանսը. «Փաստ»Ամոթի ու խայտառակության խարանով դաջված. ո՞ւմ են երջանկացնում Հայաստանի իշխանությունների գործողությունները. «Փաստ»«ՀայաՔվեն» քաղաքական հայտ է ներկայացնում իշխանափոխության օրակարգով. «Փաստ»Ի՞նչ պլաններ ունեն Արևմուտքն ու Փաշինյանը երկաթուղու առումով. «Փաստ»Մեծ Բրիտանիայում 16 տարեկանից փոքրերի համար սոցցանցերն ու չաթբոտերը կարող են արգելվել․ «The Times» Հայտնի են ծանրամարտի Հայաստանի տղամարդկանց առաջնության չեմպիոնները Գլխավոր դատախազը բավարարել է Ավստրիայի միջնորդությունը Պեսկովը մանրամասներ է հայտնել Ժնևում կայանալիք ռուս-ուկրաինական բանակցությունների վերաբերյալ Ինչ վիրուսներ են շրջանառվում, համաճարակային իրավիճակը Հայաստանում Ադրբեջանում կանանց համար երկարաձգված զինվորական ծառայության ժամկետը կկրճատվիԵԱՏՄ տնտեսությունը 2025-ին աճել է 1,7%-ովԵպիսկոպոսները կհավաքվեն Ավստրիայում՝ ի հեճուկս Փաշինյանի Որքան է կազմել Ադրբեջանից Հայաստան արտահանված արտադրանքի ընդհանուր արժեքը․ ԶԼՄ Աննա Հարությունյանը փայլուն է ներկայացել Նյու Յորքի Unique Fashion Show-ում Փաշինյանը վերջնականապես յուրացրեց Սահմանադրական դատարանը Ջերմաստիճանը կրկին կբարձրանաԱնողնաշարության մաստեր-կլաս Հանրային հեռուստատեսությունից Ձմեռային Օլիմպիական խաղեր․ Հայաստանի ներկայացուցիչների ելույթների ժամանակացույցը Ուկրաինան 690 միլիոն դոլար է ստացել Կանադայից ու Ճապոնիայից Երկու շաբաթ առաջ անհետ կորած աղջիկը մահացած է գտնվել Նեթանյահուն պահանջել է, որ «Համասը» հանձնի 60,000 հարձակողական հրացան Արտառոց դեպք, «Ավան» առողջության կենտրոնում ՄԻԵԴ–ը կառավարությունից պահանջել է Տոնոյանի գործի վերաբերյալ դիրքորոշում ներկայացնել Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանը «Իզմիրլյան» ԲԿ-ից դուրս կգրվի վաղը Bild: Գերմանիան ևս վեց ամսով կերկարաձգի սահմանային վերահսկողությունը Ուկրաինային անհրաժեշտ է հուսալի ՀՕՊ՝ ռուսական հարվածներից պաշտպանվելու համար․ Զելենսկի Ծանոթ ու միաժամանակ անհայտ …Օռնելայա գինի Ռուսաստանում կապիկի ծաղկի երկու նոր դեպք է գրանցվելՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատունն այսօր փակ կլինի Այսօրվանից սկսվում է Մեծ պահքը․ ի՞նչ է կարելի ուտել ու ինչի՞ց հեռու մնալ Առանց ջրի կմնան հետևյալ հասցեները Արտակարգ դեպք՝ Երևանում, «Opel» է այրվելՔրեական գործ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի դեմ. քաղաքական և հասարակական արձագանքները Երրորդ ժամկետի հավակնություն. Նարեկ Կարապետյանը՝ Փաշինյանի քաղաքական պատասխանատվության մասին «Միայն անունը կմնա. ի՞նչ է թաքնված Լեռնային Ղարաբաղի նախկին առաջնորդների ցմահ ազատազրկման հետևում»«Ամերիկյան ամբիցիաները Կովկասում. ի՞նչ է նշանակում Վենսի ուղևորությունը Ռուսաստանի և Իրանի համար» Նյու Յորքում ցուցադրվել է Հայոց Ցեղասպանության մասին առաջին ֆիլմը`«Հոգիների աճուրդ»-ը. պատմության այս օրը (16 փետրվար)Դոլարն էժանացել է, ռուբլին՝ թանկացելԱնջատումներ՝ փետրվարի 16-ին և 17-ինԻ՞նչ եղանակ է սպասվում փետրվարի 16-ից 20-ըԿյանքից անժամանակ հեռացել է Ալլա ՀակոբյանըՌԴ ԱԳՆ–ն հերքել է Ալիևի մեղադրանքները Գործարկվել է 112 միասնական հեռախոսահամարը Եվրախորհրդարանը մերժել է բանաձևի փոփոխությունը, ըստ որի՝ միայն կանայք կարող են հղիանալԼույսը, մելատոնինն ու տաք ջուրը. մթության մեջ լողանալը կարող է օգնել ավելի արագ քնելունԺնևում հաջորդ շաբաթ կանցկացվեն ԱՄՆ–Իրան բանակցությունները Չելյաբինսկի եկեղեցում տղամարդը դանակով հարձակվել է ծխականների վրա ԵՄ երկրները չեն կարողանա ստեղծել եվրոպական բանակ. Կալլաս