Կփակվի մանիպուլյացիաներ իրականացնելու ևս մեկ դուռ
Այս տարի առաջին անգամ Երևանի քաղաքապետին կից ձևավորվել է «Սոցիալական աջակցության տրամադրման խորհուրդ»: Այն կօգնի քաղաքապետին՝ որոշելու աջակցության ծրագրերն ու դրանց տրամադրման ձևերը: Խորհուրդը ստեղծվել է սոցիալական ոլորտի բարեփոխումների շրջանակում՝ սոցիալական աջակցության տրամադրումն արդյունավետ դարձնելու համար:
Նա նաև նշեց, որ նախկինում ամեն վարչական շրջան ինքն էր տրամադրում օգնությունը համայնքի բնակիչներին, և չի եղել կարիքների գնահատման մեխանիզմ։ Քաղաքացին դիմումը գրել  և ստացել է օգնությունը։ Բայց տեղում կարիքների գնահատում չի իրականացվել և դժվար է եղել իրականում հասկանալ, թե քաղաքցին որդյո՞ք ունի դրա կարիքը: Այսինքն՝ այս խորհրդի աշխատանքի շնորհիվ հնարավոր կլինի քարտեզագրել յուրաքանչյուր համայնքի կարիքավորների թիվը, ուղղությունն ու խնդիրները և փորձ կարվի համալիր լուծումներ գտնել դրանց հաղթահարման համար: Եվ, այլևս, հնարավոր չի լինի կամայական որոշումներ կատարել առանց կարիքները գնահատելու, կամ դրանց հետագծելիությունը գնահատելու: Արդյունքում տրամադրվող օգնությունը կծառայի կոնկրետ նպատակի և այդ դեպքում դժվար կլինի նաև մանիպուլյացիաներ իրականացնել, համոզված էին մեր զրուցակիցները: