Արտակարգ դեպք Արագածոտնի մարզում. որսորդն իր հրացանով անզգուշաբար վնասվածք է հասցրել տնօրեն ընկերոջը
Երեկ՝ սեպտեմբերի 5-ին, արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Արագածոտնի մարզում: Այս մասին հայտնում է SHAMSHYAN.com-ը:
Ժամը 14:50-ի սահմաններում, «Արմենիա» բժշկական կենտրոնից ոստիկանության Մաշտոցի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ «գլխի գագաթային, ծոծրակային և ձախ այտի արճիճե գնդակներից վնասվածք» ախտորոշմամբ իրենց մոտ է տեղափոխվել մի քաղաքացի:
Հիվանդանոց է մեկնել ոստիկանության Մաշտոցի բաժնի օպերատիվ խումբը, ովքեր պարզել են, որ վիրավորը Երևանի բնակիչ, 39-ամյա Արթուր Հ.-ն է: Վերջինս վնասվածքը ստացել է Արագածոտնի մարզում: Մինչ բժիշկները օգնություն էին ցուցաբերում վիրավորին, ոստիկանության Արագածի բաժնի ծառայողները՝ բաժնի պետ Ջանիկ Մարությանի գլխավորությամբ, պարզել են, որ Արթուր Հ.-ն վնասվածքը ստացել է Արագածոտնի մարզի Գեղարոտ գյուղի դաշտամիջյան հատվածում հարակից արտերում որս կատարող այլ որսորդի կողմից հրացանով կրակելու արդյունքում: Այնուհետև ոստիկանության Մաշտոցի և Արագածի բաժինների ծառայողները՝ համատեղ իրականացնելով անհրաժեշտ միջոցառումներ, պարզել են, որ վնասվածքը պատճառել է նրա ընկերը՝ Ապարան քաղաքի բնակիչ, 43-ամյա Արթուր Խ.-ն, ով որսի ժամանակ անզգուշությամբ կրակել է իր անվամբ հաշվառված «ՏՕԶ-63» տիպի, 16մմ տրամաչափի որսորդական հրացանով:
Փաստի առթիվ ոստիկանության Արագածի բաժնի հետաքննչական բաժանմունքում նյութեր են նախապատրաստվում:
Արթուր Խ.-ն հրավիրվել է ոստիկանության Արագածի բաժին, կատարվածի մասին տվել բացատրություն և բաց է թողնվել:
Գ. Շամշյանի տեղեկություններով, վիրավոր Արթուր Հ.-ն ոստիկաններին հայտնել է, որ ինքն աշխատում է «Դուբայ Շոփ» ՍՊԸ հիմնադիր տնօրեն: