Բացվել են 1998 տեղամասային կենտրոնները, ընտրություններն ընթանում են բնականոն. Մուկուչյան
Ազգային ժողովի արտահերթ ընտրությունների քվեարկության մասնակցության վերաբերյալ տեղեկությունները Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը կհրապարակի երեք ժամը մեկ, իսկ կեսգիշերից կսկսի քվեարկության արդյունքների աղյուսակավորումը: Այս մասին մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարեց ԿԸՀ նախագահ Տիգրան Մուկուչյանը։
«ՀՀ ԱԺ արտահերթ ընտրությունների ընտրողների ցուցակում ընդգրկված է 2 592 486 ընտրող։ Թվով 465 քաղաքացիներ էլեկտրոնային եղանակով քվեարկության միջոցով նոյեմբերի 31-ից մինչեւ դեկտեմբերի 2-ն ընկած ժամանակահատվածում արդեն իսկ կատարել են իրենց  քաղաքացիական պարտքը», - տեղեկացրեց Տ. Մուկուչյանը՝ հավելելով, որ ընտրություններին մասնակցող կուսակցությունների եւ կուսակցությունների դաշինքներում ընդգրկված են ընդհանուր թվով 1444 թեկնածուներ։
Տիգրան Մուկուչյանի փոխանցմամբ, տեղամասային ընտրական հանձնաժողովների կազմերում ընդգրկված 20.099 քաղաքացիներից չեն  ներկայացել 94-ը։