Ոչ, արդեն չեն վախեցնում, ուղղակի մեր բոլոր բիզնեսները վերջնականապես խլեցին մեզանից: Խնդրի մասին բարձրաձայնելուց հետո մեզ հրավիրել են ՀՀ ԱԱԾ, ժամերով «զրուցել» են, բայց դրանից ոչինչ չփոխվեց: Փաստացի մինչև 2018 թվականի վերջը գործող բոլոր պայմանագրերով մեզ վստահված ծառայությունները մատուցելու հնարավորություն մեր ընկերությունն արդեն չունի: Փոխարենն այդ ծառայություններն ապօրինի մրցույթների արդյունքում հայտնվել են այլ՝ իրենց կողմից ստեղծված կամ վերահսկվող ընկերությունների ձեռքում:  Դա այն դեպքում, երբ մեր ընկերությունը նույն այդ ծառայությունները երկաթուղուն մատուցում է մոտ քսան տարի և այդ ընթացքում մեր գործընկերների կողմից ո՛չ մի բողոք, ո՛չ մի նույնիսկ նամակ չենք ստացել, որ խոսի մեր կողմից մատուցվող ծառայությունների վատ որակի կամ այլ թերացումների մասին: Մեր մուտքը երկաթուղու վարչական շենք արգելված է՝ մեզ անհասկանալի պատճառներով: Միգուցե շենքն արդեն վալկոները, դարբինյանները, անտոնյանները կամ վեներագերասիմովնաները սեփականաշնորհել են: Իհարկե, մենք համոզված ենք, որ այդ սահմանափակումներով փորձ է արվում մեզ հեռու պահել ՀԿԵ-ում կատարվող թալանի մասին տեղեկատվությունից: Բայց դա թույլ քայլ է, որովհետև չարաշահումներն ու թալանն այնքան մեծ է ու անթաքույց է կատարվում, որ անզեն աչքով էլ տեսանելի է: Ավելին, մեր ընկերության անվտանգության աշխատակիցները շարունակում են հետևել մեր գործունեության հետ կապված երկաթուղու բոլոր գործարքներին և նորանոր աղաղակող խախտումներ են հայտնաբերում: Մի օրինակ բերեմ: Մեզ հասած տեղեկություններով՝ ՀԿԵ պատկանող մոտ 350 բեռնատար վագոն վերջին տարիներին վերանորոգման պատրվակով ուղարկվել են Վրաստան, որտեղից դրանց մոտ 90 տոկոսը վաճառվել է Ուկրաինային: Հայաստան է վերադարձել մի 25-30 վագոն: Այլ բան է, որ հայկական երկաթուղին փաստացի զրկվել է իր վագոնային պարկի մի ահռելի մասից ու, օրինակ, Վրաստանից բեռնափոխադրումներ անելու համար  մենք հիմա նույն վագոնները ստիպված ենք վարձակալել վրացական կողմից, բայց նույնիսկ այդ վաճառքը կատարվել է ծիծաղելի էժան գներով: Սա ի՞նչ է, եթե ոչ պետական դավաճանություն ու սաբոտաժ, որ կատարվում է Հայաստանի նկատմամբ ռուս չինովնիկների կողմից: Հենց այդ պատճառով ենք պատրաստվում հարցը բարձրացնել նաև Վլադիմիր Պուտինի մակարդակով, որպեսզի զսպի  ԷֆԷսԲե-ի անունից հայկական երկաթուղում ռեկետ անողներին: Իսկ Հայաստանի ԱԱԾ նախկին ու ներկա այն աշխատակիցները, որոնք ամեն ինչ արեցին, որ մեր բիզնեսը խլեն մեզանից, պատասխան են տալու մեր նոր վաչապետի առաջ: Ոչ ոք իրավունք չունի մեր պարտաճանաչ վճարված հարկերից թոշակ ու աշխատավարձ ստանալ ու հետո էլ խլել մեր բիզնեսը:
Այդ նպատակով փաստերի մի ամբողջ փաթեթ էլ ներկայացվելու է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին:
ՊՍԺ-ն հաղթեց «Մեցին» և գլխավորեց Լիգա 1-ի մրցաշարային աղյուսակը Արաղչին և Գրոսսին հեռախոսազրույցի ընթացքում ընդգծել են երկխոսության կարևորությունը՝ ԱՄՆ-ի հետ բանակցությունները առաջ մղելու համար Ուկրաինայի Լվով քաղաքում պայթյnւններ են տեղի ունեցել․ կա զnհ «Ալ-Նասրը» սեփական հարկի տակ խոշոր հաշվով հաղթեց «Ալ-Հազեմին» Եթե պшտերազմն ավարտվի, Ուկրաինայի ֆինանսավորումն էլ կավարտվի․ Օրբան Մեծ Բրիտանիայի թագավոր Չարլզ III-ը ոստիկանությանը հասանելիություն է տվել իր եղբոր՝ նախկին արքայազն Էնդրյուի գործունեությանը վերաբերող բոլոր փաստաթղթերին Եկեղեցու հարևանությամբ սպանված տղան պայմանագրային զինծառայող էր. բացառիկ մանրամասներ Հայկական ծագման ապրանքների արտահանումը 2017 թվականին կազմել է 2 մլրդ դոլար, 2025թ.՝ 4,46 մլրդ դոլար․ աճը՝ ավելի քան 2,2 անգամ․ Պապոյան Բանակցությունները կարող են տեղի ունենալ երեք շաբաթվա ընթացքում, որոնք կհարթեն Պուտինի, Թրամփի և Զելենսկու հանդիպման ճանապարհը․ Ուիթքոֆ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են․ Լարսը բաց է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար Սասունիկ բնակավայրի մոտակայքում «VAZ» մակնիշի ավտոմեքենան դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից, բшխվել էլեկտրասյանը և շրջվել․ վարորդը մшհացել է ԱՄՆ-ը 13 միլիարդ դոլար կհատկացնի Հայաստանին Ռուսաստանից ազատվելու համարՎաջրա. Արևմուտքը միայն մեկ բան է ուզում, որ Ռուսաստանի սահմանները այրվենԱբրահամյանը նսեմացրեց Փաշինյանի Հայաստանը համեմատելով այն Հայ Առաքելական Եկեղեցու հետՀայաստանը ստեղծում է եռանկյունի Իրանի և Միացյալ Նահանգների հետԵրկրաշարժ է տեղի ունեցելՎարդանանց տոն. պատմության այս օրը (22 փետրվար)«Ինտեր»-ը հաղթեց «Լեչչե»-ին․ Մխիթարյանը՝ գոլի հեղինակ (տեսանյութ) Փետրվարի 24-ին գազ չի լինելու Ճապոնիայում բռնկված թռչնագրիպի պատճառով 560 հազար հավ է սպանդի ենթարկվելու․ KyodoԱշխարհի ամենաբարձր տաճարը հասել է իր առավելագույն բարձրությանը Շենգավիթում բախվել են «Toyota RAV4»-ն ու «Jeep Compass»-ը. կան վիրավnրներ 20-ամյա Արամը ՊՆ զինծառայող էր. նոր մանրամասներԱրաղչին հայտնել է Իրանում հակակառավարական ցույցերի ժամանակ զnհերի թիվը Կյանքից անժամանակ հեռացել է Արթուր ԳինոսյանըPharrell Williams-ը և Jacob & Co․-ն մեկնարկում են Objects of Brilliance աճուրդը, որում ներկայացված են ոսկերչական եզակի գլուխգործոցներԼուկաս Սելարայանը գոլ է խփել Արգենտինայի առաջնության հերթական խաղում (տեսանյութ)Սլովակիան պատրաստ է փետրվարի 23-ին դադարեցնել էլեկտրաէներգիայի մատակարարումը Ուկրաինա. ՖիցոՓոքրիկ Քիմը և նրա առաջին հիթը. Քարդաշյանը կիսվել է 1987 թվականի հազվագյուտ լուսանկարով և հուզել երկրպագուներինՎրաստանը նվազեցրել և խորհրդանշականի է հասցրել Ադրբեջանից Հայաստան բենզինի տարանցման գինը․ Վրաստանի էկոնոմիկայի նախարարՆախորդ տարվա համեմատ ՀՆԱ-ն աճել է 7.2%-ով․ ՀՀ կառավարություն Լեհ չմշկասահորդուհին լուրջ վնասվածք է ստացել 2026 թվականի Օլիմպիական խաղերում Արմենչիկը նոր տեսահոլովակ է ներկայացրել Իրանում չեն բացառել ԱՄՆ-ի հետ համագործակցությունը նավթագազային ոլորտում 12 անձի նկատմամբ հարուցվել է հետապնդում․ ՔԿ-ն՝ Աջափնյակի կրակոցների գործից Telegram-ը տվյալներ է փոխանցում ուկրաինական հատուկ ծառայություններին. ՌԱԴԾ Թբիլիսին խորհրդանշական գին է սահմանում Ադրբեջանից Հայաստան նավթամթերքների տեղափոխման համար Կուբայի առողջապահության նախարարը հայտարարել է, որ երկիրը կանգնած է հումանիտար աղետի առջև Լուկաս Սելարայանը փայլուն գոլ է խփել Խոշոր վթար, Շենգավիթում բախվել են «Toyota» ու «Jeep», 4 վիրավnրներից մեկն անչափահաս էԵրևանում բախվել են «Skoda»-ն ու մոտոցիկլը. մոտոցիկլավարը զրկված է եղել այն վարելու իրավունքիցՌուսական զորքը վերահսկողության տակ է վերցրել ԴԺՀ–ի Կարպովկան Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովը քննարկել է բեռնափոխադրումների և առևտրի ընթացակարգի փոփոխություններ Հունգարիան կաջակցի Ուկրաինային ԵՄ-ի կողմից վարկի տրամադրմանը, եթե «Դրուժբա» խողովակաշարով նավթի տարանցումը վերսկսվի․ նախարար Զիդանը պատրաստվում է ստանձնել Ֆրանսիայի հավաքականի ղեկավարությունն ԱԱ-ից հետո Մի՛ վախեցեք մահից, պատրա՛ստ եղեք դրան և որևէ ձևով մի՛ արագացրեք այն. Ռուբեն Վարդանյանի ձայնային հաղորդագրությունը «դատավճռից» հետո Իրանի ժողովրդի հետ պետք է խոսել հարգալից լեզվով․ Արաղչի Ադրբեջանում կալանավորվել է «Կոտի» մականունով տիկտոկեր Զեյնաբ Զեյնալին Ինչպիսի՞ եղանակ է սպասվում առաջիկա օրերին Թուրքիան խանդավառվել է Փաշինյանի հայտարարություններից