Մատաղիսի մասին. Կատաղի մարտեր են ընթանում, բայց գյուղը վերցված չէ
ՀԱՍԱՐԱԿՈՒԹՅՈՒՆԿատաղի մարտեր են ընթանում, բայց գյուղը վերցված չէ: Սակայն առանձնահատուկ ուշադրություն դարձրեք՝ պատկերացրեք՝ թշնամու վիճակն ինչքան է վատանում, որ պատերազմի 7-րդ օրը՝ հարձակման յոթերորդ օրը, հսկայական քանակությամբ ուժ և տեխնիկա օգտագործելով՝ իր կողմից ահռելի կորուստների պայմաններում, Իլհամ Ալիևի բարեհաճությունը վերականգնելու միակ հնարավորությունը շփման գծից ընդամենը մի քանի հարյուր մետր հեռավորության վրա գտնվող գյուղն իբրև թե վերցնելու հաղորդագրությունն է (սակայն իրականում չի վերցվել): Ի վերջո, անհրաժեշտ է ինչ-որ բան ցույց տալ՝ որպես հսկայական կորուստների պատասխան))
Ես կարծում էի, որ չէի զարմանա Ադրբեջանի քարոզչությունից Հիկմեթ Գաջիևի (ով երբեք չի շփոթվել) երեկվա «գլուխգործոցից» հետո, ով պատերազմի 6-րդ օրը բողոքեց Երազանքների համար կռվելու դժվարություններից, որոնք նրանք իբրև թե «գրավեցին» առաջին օրը: Սակայն Ալիևն այսօր դուրս թքեց Հիկմեթին)) Ես անմիջապես պատկերացրի՝ Երկրորդ համաշխարհային պատերազմի ժամանակ Երրորդ Ռեյխում Հիտլերը ինչպես է ուրախությամբ բղավում սահմանին մոտ փոքրիկ գյուղ վերցնելու մասին))))
Հ.Գ. Եվ ահա թե ինչ էի ուզում ասել ընկերներիս ոչ թե այս դեպքի մասին, այլ ընդհանրապես: Հիշե՛ք, սա պատերազմ է: Դրա մեջ կան հաղթանակներ, կան ժամանակավոր նահանջներ: Եվ մի՛ մոռացեք, որ վերջին անգամ, երբ գրեթե հասան Ստեփանակերտ, գրավեցին Արցախի կեսը, և, ի վերջո, հիմա բոլոր անկյուններում լաց են լինում ՄԱԿ-ի 20%-ի և 4 բանաձևերի մասին)) Այսպիսով, ամեն ինչ կարգին է, և հաղթանակը մերը կլինի: