Ինչ մաքուր հայերեն է խոսում այս ադրբեջանցի կինը(Տեսանյութ)
ՀԱՍԱՐԱԿՈՒԹՅՈՒՆՌազմական փորձագետ Կարեն Հովհաննիսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Բաքվի բռնապետն այդպես էլ չի կարողանում համակերպվել այն մտքին, որ ինքը կրել է խայտառակ պարտություն։
Սեփական հասարակությանը մոլորեցնելու համար դիմում է տարբեր տեսակի հնարքների։ Այս անգամ էլ, իբրև թե գաղտնալսել են մի հայ կնոջ, ում որդին զոհվել է տավուշյան մարտերում։
Մի կողմ եմ թողնում բացահայտ քարոզչական բնույթ կրող և սեփական հասարակությանը մոլորեցնելու այս նյութի ոչ հավաստի լինելը, ուզում եմ, որ մենք բոլորս ուշադրություն դարձնենք մեկ այլ բանի վրա։
Տեսեք, թե ինչ մաքուր հայերեն է խոսում այս ադրբեջանցի կինը, չնայած մի քանի տեղ ակցենտ կա, բայց խոսում է մաքուր հայերեն։ Սա ևս մեկ ապացույց, որ անծանոթների հետ երբեք նամակագրություն, հեռախոսազրույց չունենաք բանակի և ընդհանրապես ներհայաստանայան թեմաներից։ Որքան է, որ թողնեն կիրթ մարդու տպավորություն, հոգացավ մարդու տպավորութույն, երբեք ու երբեք չխոսեք ։