2. Երկրորդ փորձագետի աշխատավարձը կազմում է` 450000 (չորս հարյուր հիսուն հազար) ՀՀ դրամ (անվանական):
Փորձագետի պարտականությունները՝
ա. Հաշվի առնելով ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում ներկայումս գործող հաշվապահական հաշվառման համակարգում առկա խնդիրները և նախարարության առանձնահատկություններն ու պահանջները՝ հանրային հատվածի հաշվապահական հաշվառման նոր համակարգի ճանապարահային քարտեզի մշակման մեթոդական օժանդակություն՝ հիմնվելով հանրային հատվածի հաշվապահական հաշվառման համակարգի ներդրման լավագույն փորձի հիման վրա, մշակման գործում՝ հաշվի առնելով ճանապարհային քարտեզի պրակտիկ ներդրման հետ առաջացող խնդիրները:
բ. ՀՀ պաշտպանության նախարարության ներքին աուդիտի ստորաբաժանման հետ համագործակցությունը:
գ. Բարեխղճորեն կատարել պայմանագրով ստանձնած աշխատանքները, պահպանել ՀՀ պաշտպանության նախարարության ներքին կարգապահական կանոնները։
Երկրորդ փորձագետ
ա. Հաշվի առնելով ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում ներկայումս գործող հաշվապահական հաշվառման համակարգում առկա խնդիրները և նախարարության առանձնահատկություններն ու պահանջները՝ հանրային հատվածի հաշվապահական հաշվառման նոր համակարգի ներդրման ճանապարհային քարտեզի մշակման մեթոդական օժանդակություն՝ հիմնվելով հանրային հատվածի հաշվապահական հաշվառման ստանդարտների հիման վրա: Մշակման գործում՝ հաշվի առնելով ճանապարհային քարտեզի ներդրման հետ առաջացող խնդիրները, ինչպես նաև արդյունավետության գնահատումը, թերությունների հայտնաբերումը և շտկումը, կիրառելիության ապահովումը: