Երկար ժամանակով լույս չի լինելու Երեւանում եւ 2 մարզերում
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հունիսի 5-ին կանխարգելիչ աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
11։00-17:00 Նոր-Նորքի 3-րդ զանգ.՝ Գայի պող. 18 շենքը, Նոր-Նորքի 4-րդ զանգ.՝ Գյուլիքևխյան փ. 25/1 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Միկոյան փ. 2/2 շենքը, Դավիթաշեն 1-ին թաղ. 10Ա շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Դրոյի փ. 14ա շենքը, Ա.Խաչատրյան փ. 19, 29/1 շենքերը, Օրբելի փ. 33ա շենքը, Արաբկիր 29 փողոցի սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նորագավիթ 1-ին փողոցի սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Երվանդ Քոչարի փ. 1, 3 շենքերը, Վրացյան փ. 79-95 սեփական տները, Ալեք Մանուկյան փ. 8/1 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Մաշտոցի պող. 50, 50ա շենքերը, Կորյունի փ. 23, 23/37 շենքերը, Չարենցի փ. 10 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11:00-16:00 Ուջան, Կոշ, Ավան, Լեռնարոտ, Վերին Սասունիկ, Արուճ, Շամիրամ, Արագածոտն, Նոր Ամանոս և Նոր Երզնկա գյուղերը,
10:00-16:00 Պռոշյան համայնքի Մայիսյան, Բարեկամության, Պարույր Սևակի, Անդրանիկի, Չաուշի, Տեղերաշեն, Գ․ Զոհրապի, Գամ, Թումանյան փողոցները,
11:00-14:00 Պռոշյան համայնքի Հյուսիսային, Հուշարձան և Նոր թաղամասերը, Զին/մասը, «Մ․ Ապերյան», «Ա․ Աղաբեկյան», «Հ․ Հարությունյան», «Մ․ Հանոյան», «Սև-Քար», «Իջևանատուն» ՍՊ ընկերությունները, «Եթեր» խմբակցությունը: