ՔՈ֊ի հայտարարությունը նույնքան անտրամաբանական էր, որքան ժամանակին մեկ մանդարինով ՝ ձայն ակնկալելը…
Աննա Իսկանդարյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
Այն որ ԲՀԿ֊ն ի դեմս կուսակցության նախագահի երկար տարիներ քաղաքական ասպարեզում է և իր դիրքերը հաստատակամ կարողանում է պահպանել, սա անհերքելի և ակնառու իրականություն է։ Բայց այ կան քաղաքական ասպարեզի նորելուկներ, ովքեր, իրենցից հստակ կարող ենք ասել, ոչինչ չեն ներկայացնում և ցայսօր խոսելուց, և ձմեռ օրով մանդարին բաժանելուց զատ ոչինչ չեն արել, կարողանում են իրենց թույլ տալ արտահայտություններ, որոնք այնքան անտրամաբանական են, որքան ժամանակին մեկ մանդարինով՝ ձայն ակնակալելն էր։ Տեսեք, Քաղաքացիական որոշում կուսակցության լիդերները, այսօր հայց էին ներկայացրել, նշելով՝ թե բա Գ. Ծառուկյանը գործարար է և չի կարող զբաղվել քաղաքականությամբ։ Այն ինչ, որևէ մեկի համար նորություն չէ, որ 16 տարվա քաղաքական հետագիծ ունեցող կուսակցության լիդերը մինչ ոտք կդներ քաղաքական ասպարեզ իր ունեցվածքը հանձնել է հավատարմագրային կառավարման, օրենքի տառին համապատասխան, և հետո , այս նույն օրենքով սեփականատերը պահպանում է՝ լիիրավ իրավունքներ իր կապիտալի տնօրինման և կառավարման համար։ Իսկ ՔՈ կուսակցության անդամների լիդերները ինչ հիմքով էին հնչեցրել հայտարարությունը ավելի քան պարզ է թվում։ Ըստ երևույթին վերջիններիս անհանգստության պատճառը ԱրարատՑեմենտի շուրջ բարձրացված աղմուկի պատճառով՝ Գ.Ծառուկյանի ելույթն էր ԱԺ ամբիոնից, որում ի դեպ Ծառուկյանը չէր խոսում որպես գործարար կամ սեփականատեր, այլ ընդհակառակը ելույթում մատնանշվում էր այն 1000֊ից ավելի աշխատակիցների անհանգստության ալիքը, ովքեր կանգնած էին հանապազօրյա հաց վաստակելու խնդրի առջև, ոչ ավելին։ Ի դեպ սա փաստելու է գալիս մի տեսանյութ, որում քաղաքացին ինքն է խնդրում Գ. Ծառուկյանին, որպես խորհրդարանում իրենց ձայն ներկայացնել խնդրի հակառակ երեսը ևս։ Ստացվում է, ՔՈ֊ի կողմից հիմք է ընդունվել պատգամավորական անձեռնմխելիությունից զրկելու պահանջ ուղարկելուն, այն, որ պատգամավորը կատարել է հենց իր գործառույթը։ Կա արդյո՞ք այստեղ տրամաբանություն, թերևս ո՛չ։ Եւ հետևաբար, երբ փորձում եք խաղալ սրտացավ, թե մանդարին բաժանելուց, մտածելով մի մանդարինով օ