Արթուր Գևորգյանն իր բուն էությունը փորձում է քողարկել սրբի դիմակի տակ
Karine Dallaqyan-ը իր ֆեյսբուքյան էջում գրում է.
Տարիներ շարունակ մեր երկրում համատարած անօրինակություն է տիրել, պաշտոնատար անձանցից շատերը առանջնորդվել են միմիայն սեփական շահով և իրենց բոլոր գործողությունները ծառայացրել են այդ նույն շահին, սակայն ցավալի մի արձանագրություն անենք, այսօր էլ այդ անօրինակությունների որոշ համահեղինակներ փորձում են նոււյն կերպ շարունակել, ուղղակի մի տարբերությամբ փորձում են քողարկվել սրբի դիմակի տակ: Վերը ասվածի վառ օրինակ է Արթուր Գևորգյանը, ում անունը արդեն տևական ժամանակ է կապվում է բազմաբնույթ ու բազմատեսակ սկանդալների հետ: Այս անգամ էլ պարզվում է Արթուր Գևորգյանի անմիջական գլխավորությամբ օտարվել է Դավիթաշեն վարչական շրջանի թաղապետարանի մի մասը: Այդ մասին օրերս հայտնել է Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը, նրա հայտարարության հետքերով պարզվել է, որ վերոնշված մասն այժմ զբաղեցնում է Արթուր Գևորգյանի գլխավորած բռնցքամարտի ֆեդերացիան: Սա պաշտոնական դիրքի չարաշահման, անօրինակության բացահայտ դեպք է, իսկ Արթուր Գևորգյանի անվան հետ կապվող նման դեպքերը բազմաթիվ են: Սա նշանակում է Արթուր Գևորգյանը տարիներ շարունակ զբաղվել է անօրինականությամբ, այսօր արդեն եկել է այդ բոլոր անօրինականությունների ու չարաշահումների բացահայտման ժամանակը: Անկասկած ամեն ինչ ջրի երես է դուրս գալու, սակայն մի կարևոր շեշտադրում էլ անենք, ինչպես կարող է նման անձը, ով գործել է միայն հանուն սեփական շահի գլխավորի բռնցքամարտի ֆեդերացիան: Այս դեպքում տվյալ ֆեդերացիան վերածվել է միայն մի հոգու շահը սպասարկող օբյեկտի, իսկ հետևանքների մասին պատկերացնելն անգամ սարսափելի է: