ՀԱՕԿ նախագահի ամենամյա խրախուսանքը՝ մարզիկների նորանոր բարձունքների խթան
Միքո Ավագյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
Ինչպես ամեն տարի, այս տարի նույնպես ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը պարգևատրեց հայ օլիմպիական մարզաձևերում աշխարհի չեմպիոնների, մեդալակիրների եւ Եվրոպայի չեմպիոնների: Այս արարողակարգը Գագիկ Ծառուկյանը ավադույթ է դարձրել և այն ունի տասնյակ տարիների պատմություն ու դեռ կունենա շարունակականություն:
Պարգևատրվող մարզիկների թվում են եղել ՝ Սիմոն Մարտիրոսյանը , Արթուր Ալեքսանյանը, Գոռ Մինասյանը, Մաքսիմ Մանուկյանը, Արթուր Շահինյանը և Ֆերդինանդ Կարապետյանը: Պարգևատրման արարողությանը ներկա չի գտնվել միայն Արթուր Ալեքսանյանը, ով վերականգնողական փուլ է անցնում ԱՄՆ-ում : Մարզիկները արժանեցել են բնակարանների Երևանում և թանկարժեք մեքենաների:
Ինչպես արդեն նշեցի՝ սա շատ կարևոր փաստ է մեր իրականությունում, քանի որ ուժը և մրցունակությունը, ինչպես նաև պայքարի ոգին ավելի է մեծանում միայն և միայն խրախուսանքի շնորհիվ: Այն փաստը, որ մեր մարզիկները արժանանում են նյութական և հոգևոր աջակցության հենց ՀԱՕԿ նախագահի կողմից, ստիպում է նրանց առավելագույնս դրսևորել իրենց համապատասխան սպորտաձևերում: Այսօր սպորտը, ի դեմս ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի ով ամեն ջանք չի խնայում, տեսնելու մեր եռագույնը բազմաթիվ մրցաշարերի առաջին հորիզոնականներում: Նրա կողմից տարվում է ցանկացած հնարավոր և անհնարին աշխատանքներ, որպեսզի մարզիկները չունենան ոչ մի խոչընդոտ դեպի ոսկե մեդալը տանող ճանապարհին: Այս տեսակ սրտացավ քայլերը ապացույցն են այն ամենի, որ սպորտը Հայաստանում կլինի ամենազարգացած ոլորտներից մեկը:
Ինչ խոսք՝ անքննարկելի է այն, որ Հայաստանը սպորտի բնագավառում աշխարհին ներկայացել է և դեռ կներկայանա բարձրակարգ մարզիկներով: Դրա համար շնորհակալ պետք է լինենք ՀԱՕԿ նախագահին և բոլոր մարզիչներին ու մարզիկներին՝ աշխատասիրության և պատասխանատվության բարձր մակարդակի զգացողության համար: Նրանք են մեր հպարտությունը: