Քաղաքական դաշտում պետք է գործել, այլ ոչ թե խոսել
Անահիտ Սողոմոնյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
Էդմոն Մարուքյանն անդադար խոսում է, բայց գործնական քայլերի չի դիում: Եվ ինչո՞ւ չի դիմում: Մի պարզ պատճառով՝ նա չունի այն որակական հատկությունները, որոնց շնորհիվ կկարողանա գործնական քայլերի դիմել: Նույնիսկ հեղափոխության օրերին, երբ ժողովուրդը կանգնած էր Ձեր քաղաքական դաշինքի կողքին, դուք վախեցաք դուրս գալ փողոց և մասնակիցը լինել համազգային հեղափոխության: Դուք նախընտրեցիք մնալ ձեր կաբինետում և սպասել, մինչև ժողովուրդը իր քայլերով այնպես անի, որ դուք ունենաք պաշտոն: Դուք սիրում եք նստել տաք անկյունում, մինչև իրադարձությունները կզարգանան Ձեր ուզած սցենարով և որի արդյունքում դուք կստանաք ցանկալին:
Թե ոնց եք հայտնվել քաղաքական դաշտում, բոլորիս համարել պարզ է՝ նենգ ու ստոր ճանապարհով: Դուք ունեք մութ անցյալ քաղաքական դաշտում հայտնվելու կապակցությամբ, ինչի կապակցությամբ էլ ջանասիրաբար թաքցնում եք դա: Դուք այն մարդկանցից մեկն եք, որը հաստատ ամեն քայլի պատրաստ է դիմել միայն թե ունենա աթոռ, իսկ դրան հասնելու համար չեք կանգնի և ոչ մի բանի առաջ:
Ցավալի է, որ Ձեր նման մարդը ներկայացված է եղել Ազգային Ժողովում ու օրինագծեր է ընդունել: Ու ցավալին այն է, որ այսօր հանրապետությունում տեղի են ունենում մեր ժողովրդի համար կենսական նշանակության ընտրություններ ու որի արդյունքում դուք հնարավոր է կրկին կդառնաք պատգամավոր: Ցավալի է, որովհետև դուք նորից կունենանք Ձեր աթոռը ու որևէ գործնական քայլեր չեք ձեռնարկի, կշարունակեք միայն ճոռոմ խոսել, դեմագոգությամբ զբաղվել ու արդյունքում, այդ անօգուտ գործի համար կստանաք աշխատավարձ, միայն կլասիկ պատգամավոր լինելու համար: