Բռնցքամարտը հին համակարգի ճիրաններում
Վարդուհի Մազմանյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
Հայկական բռնցքամարտի շուրջ ստեղծված իրավիճակը նոր ընթացք է ստանում:Հոկտեմբերի 18-ն մի շարք անվանի բռնցքամարտի վարպետներ, ովքեր Հայաստան են եկել աշխարհի բոլոր ծայրերից, բողոքի ակցիա իրականացրեցին սպորտի նախարարության դիմաց, պահանջելով ՀԲՖ նախագահի նոր ընտրություններ: Ինչպես հայտնի է ՀԲՖ նախագահի ընտրություններում գրեթե միաձայն այս պաշտոնին վերընտրվեց Արթուր Գևորգյանը: Բողոքի ակցիայի մասնակիցները նշում են, որ նախկին ընտրությունները անցել են ոչ արդարացի պայմաններում և մի շարք խախտումներով, ուստի պահանջում են նոր ընտրություններ: Հետաքրքրական է այն հանգամանքը որ Արթուր Գևորգյանը ոչ մի կերպ չի ցանկանում նոր ընտրություններ անցկացնել, երբ նա ստացել էր ձայների ճնշող մեծամասնությունը և կարծես թե դա չպետք է վախեցներ նրան: Ընդհակառակը, ըստ նրա տարածաց հայտարարության, նա իր հանդեպ անվստահությունը և հրաժարականի պահանջը կապում է Գագիկ Ծառուկյանի հետ, և գտնում է որ Գագիկ Ծառուկյանը պետք է հրաժարական տա ՀԱՕԿ նախագահի պաշտոնից: Թե ինչ ավանդ ունի Գագիկ Ծառուկյանը հայկական սպորտի զարգացման համար, դա հայտնի է բոլորին, և կարիք չկա անգամ խոսել այդ մասին, և պահանջել նրա հրաժարականը մեղմ ասած ծիծաղելի է: Բոլոր այն սպորտաձևերը որոնք գտնվում են ՀԱՕԿ նախագահի հսկողության տակ աներկբաորեն զարգանում են և հայկական բռնցքամարտը չպետք է տուժի որոշ մարդկանց անձնական նկրտումերի պատճառով : Թերևս սպորտը Հայաստանում ամենածաղկող ոլորտն է, քանի որ զարգացման համար ստեղծվում են բոլոր անհրաժեշտ պայմանները, և բռնցքամարտը երկար տարիներ տուժել է վատ կառավարումից և ֆեդերացիայի նախագահի ապօրինություններից և կարիք կա հնարավորինս արագ ազատվել զարգացումն արգելակող կոնկրետ խոչընդոտներից: Այդ խոչընդոտն այս դեպքում ֆեդերացիայի նախագահի չընդունված լինելու հանգամանքն է, և արդարացի լուծումն այս դեպքում այո նոր ընտրություններն են: