Fitch Ratings-ը վերահաստատել է Երևանի վարկանիշը
Yerevan2800.am-ը գրում է.
Աշխարհի առաջատար վարկանիշային գործակալություններից մեկը՝ Fitch Ratings-ը, վերահաստատել է Երևանի վարկանիշը՝ հանրային ֆինանսների բնագավառում սահմանելով այն «B+»՝ «դրական» կանխատեսմամբ:
Ի դեպ, աշխարհի առաջատար մասնագիտացած կազմակերպության կողմից արդեն 4-րդ անգամ հաստատված վարկանիշը միջազգային վարկային կազմակերպությունների և գործարարների համար կարևոր ցուցիչ է, քանի որ ներդրումային շուկա ընտրելիս նման կառույցների կողմից հրապարակած ցուցանիշներն ու կայունության կանխատեսումները գործնականում համարվում են արժանահավատ և հիմնավոր։
2016-ի սեպտեմբերին Երևանի քաղաքապետարանը և «Ֆիչ Ռեյթինգս» (Fitch Ratings) կազմակերպությունը ստորագրեցին Երևան քաղաքի հանրային ֆինանսների բնագավառում միջազգային վարկանիշ շնորհելու գործընթաց իրականացնելու մասին համագործակցության համաձայնագիր:
Վերահաստատված վարկանիշի առավել մանրամասն հիմնավորումներին և կանխատեսումներին կարելի է ծանոթանալ Fitch Ratings-ի կայքում: