Անահիտ Ադամյանի իրական դեմքը
Հասմիկ Վարդանյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
Հայաստանի գրողների միության անդամ Անահիտ Ադամյանն իր 63 տարիների ընթացքում ունի ընդամենը երկու գրված ստեղծագործություն, այն էլ խիստ կասկածելի նշանակության և բովանդակության:
Ստոր գրչակի համբավ ունեցող Անահիտը տասնյակ տարիների ընթացքում գումարներ է ստացել այս կամ այն պետական, ոչ պետական հիմնարկից չաշխատելու համար: Մի դեպքում նա ինչ որ մի նախարարությունում իբր մամուլի խոսնակ է, մյուս դեպքում Հայստանի պետական ֆիլհարմոնիայում սցենարիստ, մի այլ դեպքում վարձու գրչակ, ով առանձնանում է պատվերով հոդված գրելու ունակությամբ: Անտաղանդ սույն անձնավորությունը, չիմանալով ինչպես այդ գերհասուն տարիքում ինքնահաստատվել, մի քանի արծաթով թույն է թափում:
Այստեղ տեղին կլինի ասել. տգիտությունը հանցանք չէ, եթե օժտված չէ չարության դինամիզմով. Տո ա՛յ մերժված, նայել ես դու քո վիճակին, թե դու քեզնից ի՞նչ ես ներկայացնում, առանց այդ էլ պատժված ես:
Մի՞թե ողորմելիությունը լինում է այդ աստիճանի ստոր գրչակ….
Եվ միայն կարելի է զարմանալ, թե ինչ՞ու Անահիտ Ադամյանին դուրս չեն վռնդում Հայաստանի Գրողների միությունից: