Զարուհի Փոստանջյանի գործողությունները ալյասերվածության քարոզ են պարունակում
Սևան Աղաջանյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրում է.
Հայտնի «քաղաքական գործչուհի», շիզոֆրենիայով տառապող,և գարնան գալու հետ իր մտահորիզոնը միայն պատկերացնող, այս էակը սկսել է ակտիվանալ և մի շարք շոուներ կազմակերպել : 3-ից 4 հոգով դուրս գալով փողոց բողոքելով թե՛ մեկից և թե՛ մյուսից,չպատկերացնելով թե ում դեմ է իր պայքարն ուղղված:Իմ կարծիքով իրեն քաղաքական գործիչ կոչած կինը բողոքում է միայն բողոքելու և շոուներ կազմակերպելու համար,որի համար էլ այսպես կոչված «Երկիր ծիրանի» կուսակցությանը ֆինասավորում է հասցնում:
Եկեք դիտարկենք մի փաստ…
Վերջերս այս կնոջը իրականանացրած ակցիայի շնորհիվ ԼԳԲՏ համայնքի ներկայացուցիչներ մուտք գործեցին Երևանի քաղաքապետարան և լրատվամիջոցների դիմաց ցույց տվեցին իրենց սեռական կողմնորոշման փաստը,որ ես անվանում եմ այլասերվածության քարոզ անչափահասների շրջանում:Հանդիսանալով Ազգային արժեքների պաշտպանման ՀԿ-ի ղեկավար, երկար տարիների պայքարելով այլասերվածության կանխարգելման համար, դատապարտում եմ այս կնոջ արարարքը ևս մեկ անգամ փաստելով ,որ Զարուհի Փոստանջյանի գործողությունները ալյասերվածության քարոզ են պարունակում և նման են էժանագին շուների:
Ասում են... Ժամանակին, երբ ԱԺ-ում տեղի էր ունենում Ռուսաստանին «ՀայՌուսգազարդի» քսան տոկոս բաժնետոմսերի առքուվաճառքի վավերա¬ցումը, Զարուհին գողանում էր պատգամավորների քարտերը, որպեսզի վերջիններս չկա¬րողանան քվեարկել: Երբ հասել էր ԱԺ մշտական հանձնաժողովի նախագահներից մեկի քարտին, քարտատերն ասել էր՝ «Զառա, թույլ չեմ տալու, չվերցնես», Զարուհին պատասխանել էր՝ «Ավելի լավ, ես հիմա զոռով կվերցնեմ, իսկ դու ինձ ապտակիր»: «Հույս չունենաս»,- արձագանքել էր հանձնաժողովի նախագահը:
Այժմ ես եմ ասում Քեզ՝ Զառա թույլ չեմ տա,այլասերվածություն քարոզես, ինչ գնով էլ լինի: