Կիմա Բալյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրում է.
Գագիկ Ծառուկյանի և նրա գլխավորած քաղաքական ուժի, համաժողովրդական շարժմանը միանալուց և հաղթանակ արձանագրելուց հետո, արդեն իսկ նախկին իշխանության կերակրատաշտակից տարիներ շարունակ սնուցվող մի շարք կայքերն ու դրանց սեփականատերերը, սկսեցին պրովակացիոն և զրպարտիչ արշավները Ծառուկյանի ու նրա գլխավորած քաղաքական ուժի դեմ:
Տարատեսակ անտրամաբանական և կեղծ տեղեկատվությունից զատ, թե իբր Ծառուկյանը ցեմենտի մենաշնորհ ունի, ժամանակ առ ժամանակ էլ, Բաբուխանյան Հայկի սեփական կայքն ու համանուն թերթը՝ «Իրավունք», գրում էին, թե Ծառուկյանը իր քաղաքական լծակներն օգտագործել է սեփական բիզնեսը ծաղկեցնելու նպատակով: Բնակաբար այս թեմայով բազմաթիվ օգտատերեր գրառումներ են կատարել համեմված տարբեր «հարկանի» հայհոյախառն արտահայտություներով ուղղված Հայկ Բաբուխանյանի և նրա կայքի հասցեին, սակայն անգամ արժանապատվությունը խոցող այդ վիրավորանքները չկաշկանդեցին Բաբուխանյանի նման պնդաճակատին նորից հին ու կեղծ երգը երգել:
Եվս մեկ անգամ կրկնում ենք հատուկ անհասկացող բեղլուների համար.
Ծառուկյանը ցեմենտի մենաշնորհ չունի, քանի որ ցեմենտի արտադրությամբ զբաղվում է նաև Հրազդանի «Միկա» ցեմենտի գործարանն ինչպես նաև Երևանում ցեմենտի իրացմամբ է զբաղվում Մհեր Սեդրակյանի որդին: Բացի դա արգելք չկա նաև, ինչպես մենաշնորհների դեպքում է լինում, ցեմենտի ներկրման վրա: Այսինքն ցանկացած սուբյեկտ կարող է և Վրաստանից և Պարսկաստանից և մեկ այլ երրորդ երկրից ներկրել ցեմենտի հումքն ու սեփական արտադրությունը սկսել:
Ինչ վերաբերվում է քաղաքական լծակները սեփական բիզնես շահին ծառայեցնելուն, ապա իտարբերություն շատ շատերի, Գագիկ Ծառուկյանն ԱԺ պատգամավոր լիբնելով հանդերձ, իր ձեռնարկությունների ղեկավարումն հանձնել է հավատարագրմված ընկերություններին և անձամ, չի զբաղվում դրանց ղեկավարմամբ:
Բացի այդ, բոլորն էլ կհաստատեն, որ Ծառուկյանը երբեք ու երբեք քաղաքական լծակները չի կիրառել իր բիզնես շահերը սպասարկելու համար, ինչը չի կարելի ասել Բաբուխանյանի տերերի մասին, ովքեր հանդիսանալով նախկին իշխանության անդամներ ամբողջությամբ համապատասխանում էին օլիգարխ ասվածին: Իդեպ Բաբուխանյանը նմանատիպ պրովակացիաների փոխարեն, շատ հանգիստ, որպես իրականություն այդ նույն «պրիտենզիաները» կարող է ներկայացնել իր հովանավորին, այ նրա դեպքում ամբողջությամբ իրական կլինի այդ «բացահայտումները»:
Բաբուխանյանին ու իր կայքի խմբագրակազմին ուղղակի պետք է լավ բացատրել մենաշնորհ և օլիգարխ բառերի տերմինալոգիան, հակառակ դեպքում այն անպատեհ առիթներին օգտագործելով, խեղկատակի տպավորություն են թողնում: Չնայած Բաբուխանյանի նման բազմակաշին երբեք այլ տպավորթւուն չի էլ թողել, բայց մի բարի խորհուրդ կտանք. Եթե բացահայտումների շարք են ուզում ու անուններ են ուզում շահարկել դա միայն իվնաս իրենց ու իրենց հովանավորների է աշխատելու ու եթե այսպես շարունակվի այդ օրը սարերի հետևում չի մնա: