Norlur.am կայքը «Իրավունք» թերթի ստոր գործի շարունակող
Արտակ Մկրտչյանը ֆեյսբուքյան իր էջումգրում է.
Արդեն օրեր շարունակ սոցցանցերում գրառումներ են շրջանառվում, որոնք պատռում են «Իրավունք» թերթի դիմակը՝ ի ցույց դնելով նրա պառակտիչ գործունեությունը՝ համաժողովրդական շարժման հաղթանակի և Ծառուկյան-Փաշինյան միասնության դեմ։
Պարզվում է սակայն, որ «Իրավունք» թերթը այս ստոր գործում մենակ չէ և արդեն դաշտում կա մի կայք, որը մեծ հավակնություն ունի դառնալ «Իրավունք» թերթի գործի հիմնական շարունակողն ու գուցե ժառանգորդը։
Այս կայքը ամեն օր հատուկ անդրադառնում է Գաիկ Ծառուկյանին և ԲՀԿ-ին, բնականաբար, որոշակի պատվերի շրջանակներում, կատարելով ՀՀԿ-ի որոշ դեմքերի պատվերը և փորձելով քար շպրտել հեղափոխության ուղղությամբ։
Այն կայքը, անձը կամ ուժը, ով պայքարում է հեղափոխության և համաժողովրդական շարժման հաղթանակի դեմ, ժողովրդի թշնամին է, քանի որ նա դրանով պայքարում է արդար և բարեկեցիկ Հայաստան կառուցելեու տեսլականի և դրա ուղղությամբ գործադրվող ջանքերի դեմ։
Ուստի ժողովուրդը պետք է դեմքով ճանաչի իր թշնամիներին։ Իսկ դրանց թիվն արդեն կարելի է համարել համալրված ևս մեկ կայքով․ դա Norlur.am կայքն է։
Այսօր այդ կայքը գրել է, իբր ԲՀԿ-ն ձգտում է արտահերթ ընտրությունների, քանի որ կառավարվում է ՀՀԿ-ի կողմից և ցանկանում է ստանալ ձայների մեծամասնությունը, որպեսզի ՀՀԿ-ն նրա միջոցով կառավարի երկիրը։
Մարդ ինչքան ստոր պետք է լինի, որ այսպիսի սուտ գրի։ Ավելին, տվյալ կայքը և մասնավորապես համակարագողները ոչ միայն ստոր են, այլ նաև այնքան հիմար, որ մի կարգին սուտ անգամ չի կարողացել հորինել, քանի որ նրա գրածի վրա, ինչպես կասեր ժողովուրդը, անգամ եփած հավի ծիծաղը կգա։
Պատվրված հոդվածի պնդումը այնքան աբսուրդային է որ չարժե անգամ դրան անդրադառնալ։ Բայց արժե թեթև անդրադարձ կատարել ՀՀԿ-ի և նրա կողմից ինչ-որ ուժի կառավարելու մասին Norlur.am-ի զառանցային վարկածին։
ՀՀԿ-ն այսօր կաթվածային վիճակում է, այն անգամ ի վիճակի չէ իր կուսակիցներին ղեկավարել, քանի որ ամեն օր ՀՀԿ-ից մարդիկ են դուրս գալիս և վերջնականորեն լքում այս կուսակցությունը, իսկ մայիսի 8-ի քվեարկությունը փաստեց, որ անգամ ՀՀԿ խմբակցությունում կան պատգամավորներ, ովքեր արդեն թքած ունեն կուսակցական որոշումների վրա։ Վերջին տարիներին ստի, կեղծիքի, կաշառքի միջոցով երկիրը կառավարած այս կուսակցությունը այսօր զրկվել է բոլոր լծակներից և չի կարող անգամ մի գյուղ կառավարել, ի՞նչ ԲՀԿ-ին կառավարելու մասին կարող է խոսքը գնալ։
Մի խոսքով, գրվածը ուղղակի աբսուրդ է, զառանցանք, որը մեծ ցանկության դեպքում անգամ չի կարող լուրջ հնչել։ Պարզապես այս կայքին գումար են տվել և դրա դիմաց այն համապատասխան հնագույն մասնագիտության ծառայություններ է մատուցում գումար տվողին։
Իսկ այժմ կարելի է նաև դիմել պատվիրատուներին․ դուք այնքան տգետ եք, այնքան ապաշնորհ, այնքան տխմար, որ ֆինանսավորում եք մի կայքի, որն իր գործը այնքան վատ է անում, որ միայն ընթերցողի ծիծաղն է հարուցում իր, հետևաբար նաև իր ֆինանսավորողների ու պատվիրատուների վրա։ Շարունակեք նույն ոգով․ ինչքան բութ լինեն ձեր գործիքները, այնքան ավելի պարզ կդառնա ձեր տխմարության չափը, քանի որ միայն տխմարն է աշխատում բութ գործիքով։
Ինչպես ասում է հայտնի ասացվածքը, շունը հաչում է, իսկ քարավանը շարունակում է իր ճանապարհը․ ինչքան էլ ՀՀԿ-ն ջանքեր գործադրի, դրանք ապարդյուն են, քանի որ առջևում արտահերթ ընտրություններն են։