Էլեկտրաէներգիայի պլանային անջատումներ Երեւանում եւ ութ մարզերում
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ ս/թ մայիսի 14-ին պլանային եւ վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
10:00-16:00 Մ.Ավետիսյան փ. 6, 6Ա, 8, 8Ա, 10, 10Ա, 12, 14, 16, 18, 20 շենքերը, Դրոյի փ. 21, 21/1, 23 շենքերը, թիվ 147 մանկապարտեզը եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Լեփսուսի փ. 1-6, 1Ա-3Ա, 6Ա, 10Ա, 11, 14, 16, 12-15, 17-19, 17/3, 21, 23, 25, 27, 29, 33, 35, 37, 39, 41 շենքերը եւ 1-13 սեփական տները, հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, թիվ 71 մանկապարտեզը, թիվ 136 դպրոցը եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Զեյթուն 5Ա փ. 34-62 սեփական տները եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Դրոյի փ. 24Ա, 26 շենքերը եւ 64-129 սեփական տները, հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նորաշխարհարյան փ. 7-39 սեփական տները եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Մինաս Ավետիսյան 4փ. 22 շենքը, Ռուբինյանց փ. 17, 17/1, 17/2, 19, 19/1, 19/2, 21, 21/1, 21/2, 21/3, 23, 23/1 շենքերը, թիվ 284 մանկապարտեզը եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ռայնիսի փ. 82-108/1 սեփական տները, թիվ 44 դպրոցը եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Բաղրամյան պող. 60, 62, 62Ա, 64, 66, 66Ա շենքերը, Բաղրամյան պող. 2-րդ փակ. 10 շենքը, Համբարձումյան փ. 2, 4, 6 շենքերը եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Դավիթաշեն 3-րդ թաղ. 14, 15, 16, 17 շենքերը, Սիլիկյան թաղամասն ամբողջությամբ, Բագրատունյաց փ. 33, 35 շենքերը, Արեշ 22փ. 15-42 սեփական տները, Դիմիտրովի փ. 89 շենքը, Էրեբունի փ. 21, 21/1, 23 շենքերը, Ծխախոտագործների փ. 1-107 սեփական տները, Խորենացի փ. 48-70 (զույգ), 76-108 (զույգ), 118-154 (զույգ) սեփական տները, Խորենացի 3-րդ փակ. 17-30 սեփական տները, Խորենացի փ. 72 շենքի 2, 3 մուտքերը; 47 շենքի 1-5 մուտքերը; 47/1 շենքի 1-5 մուտքերը, Օստրովսկի փ. 6, 8 սեփական տները, Նար-Դոսի փ. 27-37 (կենտ) սեփական տները եւ 18 շենքը, Նար-Դոսի 1-ին նրբանցքը եւ 2-րդ նրբ. 2-47 սեփական տները, Տիգրան Մեծի պող. 39, 41, 43 45, 47, 51 շենքերը, Քրիստափորի փ. 9 շենքը, Սեւանի փ. 32-84 սեփական տները եւ 2-րդ նրբանցքը, Խարբերդ 4-րդ նրբ. 9-61 (կենտ) սեփական տները եւ ամառանոցները,
10:30-16:30 Դեղատան փ. 4 շենքը եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, «Կենտրոն» վարչական շրջանի շենքը միակողմանի եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Սարի Թաղի 7-12 փողոցների սեփական տները եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Երվանդ Քոչար փ. 9, 11, 17 շենքերը, Քաջազնունի փ. 2, 4 շենքերը, Կորի փ. 12-60 սեփական տները, Արհեստավորների փ. 10-67 սեփական տները եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Քաջազնունի փ. 3 շենքը, Վրացյան փ. 84/1, 86, 86/7 շենքերը եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Հյուսիսային պող. 5 շենքը եւ ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ավան՝ Իսահակյան թաղ․ 1/1, 1/2, 3/3 շենքերը, Հովհաննիսյան փ. 25/1, 25/2 շենքերը եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,