ՀՀ-ում տեղակայված արագաչափ սարքերի ցանկը և տեղակայման վայրերը
Ոստիկանությունը հրապարակել է Հայաստանի Հանրապետությունում տեղակայված արագաչափ սարքերը ըստ վայրերի․
1. Երևան քաղաք, Էրեբունի փողոցում (Արցախի փողոցից դեպի Աթոյան փողոց) ճանապարհահատվածում, երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
2. Երևան քաղաք, Էրեբունի փողոցում (Աթոյան փողոցից դեպի Արցախի փողոց) ճանապարհահատվածում, երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
3. Երևան քաղաք, Էրեբունի փողոցում (Ազատամրտիկների փողոցից դեպի Էրեբունի թանգարան) ճանապարհահատվածում, երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
4. Երևան քաղաք, Դավիթ Բեկի փողոցում (Նուբարաշենի փողոցից դեպի Գաջագործների փողոց) ճանապարհահատվածում՝ 1 արագաչափ (երկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
5. Երևան քաղաք, Դավիթ Բեկի փողոցում ( Հ.Ավետիսյան փողոցից դեպի Գ.Հովսեփյան փողոց) ճանապարհահատվածում, երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
6. Երևան քաղաք, Դավիթ Բեկի փողոցում (Շոպրոնի փողոցից դեպի Հ.Ավետիսյան փողոց) ճանապարհահատվածում, երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
7. Երևան քաղաք, Դավիթ Բեկի փողոցում (Հունան Ավետիսյան փողոցից դեպի Շոպրոնի փողոց), ճանապարհահատվածում, երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
8. Երևան քաղաք, Դավիթ Բեկի փողոցում (Գ.Հովսեփյան փողոցից դեպի Գաջագործների փողոց) ճանապարհահատվածում, երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
9. Երևան քաղաք, Խ.Դաշտենցի փողոցում (Էրեբունի փողոցից դեպի Նուբարաշենի խճուղի) ճանապարհահատվածում՝ 1 արագաչափ (երկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
10. Երևան քաղաք, Մահարու փողոցում (Նուբարաշենի փողոցից դեպի Մուշավանի 7-րդ փողոց) ճանապարհահատվածում՝ 1 արագաչափ (երկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
11. Երևան քաղաք, Ռոստովյան փողոցում (Բելինսկու փողոցից դեպի Ազատամարտիկների փողոց) ճանապարհահատվածում՝ 1 արագաչափ (երկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
12. Երևան քաղաք, Տիգրան Մեծի պողոտայում (Մ.Գլինկայի փողոցից դեպի Արցախի փողոց) ճանապարհահատվածում՝ 1 արագաչափ (երկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
13. Երևան քաղաք, Արցախի փողոցում (Ռոստովյան փողոցից դեպի Էրեբունի փողոց) ճանապարհահատվածում՝ 1 արագաչափ (երկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
14. Երևան քաղաք, Արցախի փողոցում (Այվազովսկու փողոցից դեպի Արին Բերդի փողոց) ճանապարհահատվածում՝ 1 արագաչափ (երկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
15. Երևան քաղաք, Նոր Արեշ 50 –րդ փողոցում (Գ.Մահարի փողոցից դեպի Նուբարաշենի փողոց), ճանապարհահատվածում՝ 1 արագաչափ (երկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
16. Երևան քաղաք, Խաղաղ Դոնի փողոցում (Տիտոգրադյան փողոցից դեպի Նուբարաշեն խճուղի) ճանապարհահատվածում՝ 1 արագաչափ (երկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
17. Երևան քաղաք, Աթոյան փողոցում (Էրեբունի փողոցից դեպի Այվազովսկու փողոց) ճանապարհահատվածում՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
18. Երևան քաղաք, Մուրացանի փողոցում (Ռոստովյան փողոցից դեպի Սասունցի Դավիթի փողոց) ճանապարհահատվածում՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
19. Երևան քաղաք, Այվազովսկու փողոցում (Տիտոգրադյան փողոցից դեպի Նոր Արեշի 39-րդ փողոց) ճանապարհահատվածում՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
20. Երևան քաղաք, Արշակունյաց պողոտայում (Բրյուսովի փողոցից դեպի Քրիստափորի փողոց) ճանապարհահատվածում, երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ
21. Երևան քաղաք, Արշակունյաց պողոտայում (Նորագավիթ 1-ին փողոցից դեպի Շիրակի փողոց) ճանապարհահատվածում, երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
22. Երևան քաղաք, Արշակունյաց պողոտայում (Քրիստափորի փողոցից դեպի Բրյուսովի փողոց) ճանապարհահատվածում, երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
23. Երևան քաղաք, Արշակունյաց պողոտայում (Քրիստափորի փողոցից դեպի Արշակունյաց պողոտա 3-րդ նրբանցք) ճանապարհահատվածում, երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
24. Երևան քաղաք, Արշակունյաց պողոտայում (Արշակունյաց պողոտա 3-րդ նրբանցքից դեպի Քրիստափորի փողոց) Ճանապարհահատվածում, երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
25. Երևան քաղաք, Արշակունյաց պողոտայում (Նորագավիթ 1-ին փողոցից դեպի Թամանցիների փողոց) ճանապարհահատվածում, երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
26. Երևան քաղաք, Շիրակի փողոցում (Արշակունյաց պողոտայից դեպի Արարատյան փողոց) ճանապարհահատվածում, երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
27. Երևան քաղաք, Շիրակի փողոցում (Արարատյան փողոցից դեպի Արշակունյաց պողոտա) ճանապարհահատվածում, երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
28. Երևան քաղաք, Գ. Նժդեհի փողոցում (Արցախի փողոցից դեպի Սևանի փողոց) ճանապարհահատվածում՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
29. Երևան քաղաք, Արտաշատի խճուղում ( Արտաշատի խճուղու շրջանաձև խաչմերուկից դեպի Նորագավիթի 1-ին փողոց) ճանապարհահատվածում, երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
30. Երևան քաղաք, Արտաշատի խճուղում (Նորագավիթի 1-ին փողոցից դեպի Արտաշատի խճուղու շրջանաձև խաչմերուկ) ճանապարհահատվածում, երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
31. Երևան քաղաք, Բագրատունյաց պողոտայում (Սեբաստիայի փողոցից դեպի Արտաշիսյան փողոց) ճանապարհահատվածում, երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
32. Երևան քաղաք, Բագրատունյաց պողոտայում (Արտաշիսյան փողոցից դեպի Սեբաստիայի փողոց) ճանապարհահատվածում, երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
33. Երևան քաղաք, Բագրատունյաց պողոտայում (Արշակունյաց պողոտայից դեպի Ե.Թադևոսյան փողոց) ճանապարհահատվածում ՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
34. Երևան քաղաք, Արարատյան փողոցում՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
35. Երևան քաղաք, Արտաշիսյան փողոցում (Հ.Հովհաննիսյան փողոցից դեպի Չեխովի փողոց) ճանապարհահատվածում՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
36. Երևան քաղաք, Շիրակի փողոցում (Հ.Հովհաննիսյան փողոցից դեպի Շիրակի փողոց 4-րդ նրբանցք) ճանապարհահատվածում՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
37. Երևան քաղաք, Արտաշատի խճուղում (Թամանցիների փողոցից դեպի Արտաշատի խճուղու շրջանաձև խաչմերուկ) ճանապարհահատվածում, երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
38. Երևան քաղաք, Չեխովի փողոցում (Արտաշիսյան փողոցից դեպի Հ.Հովսեփյան փողոց) ճանապարհահատվածում՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
39. Երևան քաղաք, Մայիսի 9-ի փողոցում (Գ.Նժդեհ փողոցից դեպի Մանանդյան փողոց) ճանապարհահատվածում՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
40. Երևան քաղաք, Ներքին Չարբախ 1-ին փողոցում, երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
41. Երևան քաղաք, Ծովակալ Իսակովի պողոտայում (Բագրատունյաց փողոցից դեպի ԱՄՆ-ի դեսպանատուն) ճանապարհահատվածում, երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
42. Երևան քաղաք, Ծովակալ Իսակովի պողոտայում (Ամերիկյան փողոցից դեպի Սեբաստիայի փողոց) ճանապարհահատվածում, երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
43. Երևան քաղաք, Ծովակալ Իսակովի պողոտայում (Հեծանվահրապարակից դեպի Բագրատունյաց պողոտա) ճանապարհահատվածում, երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
44. Երևան քաղաք, Ծովակալ Իսակովի պողոտայում (Ոստիկանության կրթահամալիրից դեպի Ա.Բաբաջանյան փողոց) ճանապարհահատվածում, երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
45. Երևան քաղաք, Ծովակալ Իսակովի պողոտայում (Նորագյուղ փողոցից դեպի Հաղթանակի կամուրջ) ճանապարհահատվածում, երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
46. Երևան քաղաք, Ծովակալ Իսակովի պողոտայում (Վերֆելի փողոցից դեպի կենտրոնական ավտոկայան) ճանապարհահատվածում, երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
47. Երևան քաղաք, Գասպարյան փողոցում (Մ-5 միջպետական նշանակության ավտոճանապարհից դեպի Զվարթնոց միջազգային օդանավակայն) ճանապարհահատվածում՝ 1 արագաչափ (երկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
48. Երևան քաղաք, Մոնթե Մելքոնյան խճուղում (Ծովակալ Իսակովի պողոտայից դեպի Լենինգրադյան փողոց) ճանապարհահատվածում, երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
49. Երևան քաղաք, Մոնթե Մելքոնյան խճուղում (Լենինգրադյան փողոցից դեպի Ծովակալ Իսակովի պողոտա) ճանապարհահատվածում, երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
50. Երևան քաղաք, Սեբաստիայի փողոցում (Տիչինայի փողոցից դեպի Լենինգրադյան փողոց) ճանապարհահատվածում՝ 1 արագաչափ (երկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
51. Երևան քաղաք, Սեբաստիայի փողոցում (Շահումյանի 1-ին փողոցից դեպի Կուրղինյան փողոց) ճանապարհահատվածում, երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
52. Երևան քաղաք, Ա. Բաբաջանյան փողոցում (Անդրանիկի փողոցից դեպի Րաֆֆու փողոց) ճանապարհահատվածում, երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
53. Երևան քաղաք, Ա. Բաբաջանյան փողոցում (Անդրանիկի փողոցից դեպի Ծ. Իսակովի պողոտա) ճանապարհահատվածում, երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
54. Երևան քաղաք, Ա. Բաբաջանյան փողոցում (Րաֆֆու փողոցից դեպի Անդրանիկ փողոց) ճանապարհահատվածում, երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
55. Երևան քաղաք, Րաֆֆու փողոցում (Անդրանիկի փողոցից դեպի Սեբաստիայի փողոց) ճանապարհահատվածում, երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
56. Երևան քաղաք, Րաֆֆու փողոցում (Սեբաստիայի փողոցից դեպի Անդրանիկի փողոց) ճանապարհահատվածում, երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
57. Երևան քաղաք, Զ.Անդրանիկի փողոցում (Րաֆֆու փողոցից դեպի <<Ֆլեշ>> բենզալցակայն) ճանապարհահատվածում՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
58. Երևան քաղաք, Հ.Աճառյան փողոցում (Մ.Բաբաջանյան փողոցից դեպի Հ.Աճառյան փողոցի 2-րդ փակուղի) ճանապարհահատվածում՝ 1 արագաչափ (երկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
59. Երևան քաղաք, Հ.Աճառյան փողոցում (Ծարավ աղբյուր փողոցից դեպի Մյասնիկյան պողոտա) Ճանապարհահատվածում, երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
60. Երևան քաղաք, Հ.Աճառյան փողոցում (Մյասնիկյան պողոտայից դեպի Ծարավ աղբյուր փողոց) ճանապարհահատվածում, երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
61. Երևան քաղաք, Հ.Աճառյան փողոցում (Աբովյան քաղաքից դեպի Թբիլիսյան խճուղի) ճանապարհատվածում, երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
62. Երևան քաղաք, Ծարավ Աղբյուրի փողոցում (Հ.Աճառյան փողոցից դեպի նորակառուց բնակելի թաղամաս) ճանապարհահատվածում՝ 1 արագաչափ (երկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
63. Երևան քաղաք, Մարշալ Բաբաջանյան փողոցում (Աշխաբադի փողոցից դեպի Նվեր Սաֆարյան փողոց) ճանապարհահատվածում՝ 1 արագաչափ (երկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
64. Երևան քաղաք, Աշխաբադի փողոցում (Տաշքենդի փողոց նրբանցքից դեպի Մ.Բաբաջանյան փողոց) ճանապարհահատվածում՝ 1 արագաչափ (երկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
65. Երևան քաղաք, Մյասնիկյան պողոտայում (Հ.Աճառյան փողոցից դեպի կենդանաբանական այգի) ճանապարհահատվածում, երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
66. Երևան քաղաք, Մյասնիկյան պողոտայում (կենդանաբանական այգուց դեպի Հ.Աճառյան փողոց) ճանապարհահատվածում, երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
67. Երևան քաղաք, Մյասնիկյան պողոտայում (կենդանաբանական այգուց դեպի Մ.Հերացի փողոց) ճանապարհահատվածում, երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
68. Երևան քաղաք, Գայի պողոտայում (Մոլդովական փողոցից դեպի Դ. Մալյան փողոց) ճանապարհահատվածում՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
69. Երևան քաղաք, Գյուրջյան փողոցում(Քոչարյան փողոցից դեպի Շոպրոնի փողոց) ճանապարհահատվածում՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
70. Երևան քաղաք, Բագրևանդի փողոցում(Բագրևանդի 50-րդ փողոցից դեպի Թևոսյան փողոց) ճանապարհահատվածում՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
71. Երևան քաղաք, Թբիլիսյան խճուղում (Ազատության պողոտայից դեպի Ծարավ Աղբյուրի փողոց) ճանապարհահատվածում՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
72. Երևան քաղաք, Թբիլիսյան խճուղում (Զաքարիա Քանաքեռցի փողոցից դեպի Աճառյան փողոց), ճանապարհահատվածում, երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
73. Երևան քաղաք, Թբիլիսյան խճուղում (Աճառյան փողոցից դեպի Զաքարիա Քանաքեռցի փողոց) ճանապարհահատվածում, երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
74. Երևան քաղաք, Ռուբինյանց փողոցում (Գայի պողոտայից դեպի Ռուբինյանց փողոցի նրբանցք) ճանապարհահատվածում՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
75. Երևան քաղաք, Դավիթ Անհաղթի փողոցում (Կ.Ուլնեցի փողոցից դեպի Կոմիտասի պողոտա) ճանապարհահատավածում՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
76. Երևան քաղաք, Պ. Սևակի փողոցում (Ազատության պողոտայից դեպիԿ.Ուլնեցի փողոց) ճանապարհահատվածում՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
77. Երևան քաղաք, Է. Հասրաթյան փողոցում (Միքայելյան վիրաբուժության ինստիտուտի մուտքից դեպի Կ.Ուլնեցու փողոց) ճանապարհահատվածում՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
78. Երևան քաղաք, Զ. Քանաքեռցու փողոցում (Թբիլիսյան խճուղուց դեպի Քանաքեռի 14-րդ փողոց) ճանապարհահատվածում՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
79. Երևան քաղաք Ազատության պողոտայում (Բաբայան փողոցից դեպի Սարալանջի պողոտա) ճանապարհահատվածում, երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
80. Երևան քաղաք, Կասյան փողոցում (Կոմիտասի պողոտայից դեպի Մ.Բաղրամյան պողոտա) ճանապարհահատավծում՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
81. Երևան քաղաք, Կիևյան փողոց (Կիևյան կամուրջից դեպի Օրբելի փողոց) ճանապարհահատվածում՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
82. Երևան քաղաք, Կիևյան փողոցում (Հ.Քոչար փողոցից դեպի Օրբելի փողոց) ճանապարհահատվածում՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
83. Երևան քաղաք, Կոմիտաս պողոտայում (Վրացական փողոցից դեպի Փափազյան փողոց) ճանապարհահատվածում, երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
84. Երևան քաղաք, Հր.Քոչար փողոցում (Վրացական փողոցից դեպի Ռիգայի փողոց) ճանապարհահատավածում՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
85. Երևան քաղաք, Սարալանջի պողոտայում (Ռիգայի փողոցից դեպի Ավետիսյան փողոց) ճանապարհահատվածում, երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
86. Երևան քաղաք, Սարալանջի պողոտայում (Սարալանջի պողոտա-Ազատության պողոտա տրանսպորտային հանգույցից դեպի Արմենակյան փողոց) ճանապարհահատվածում՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
87. Երևան քաղաք, Սարալանջի պողոտայում (Սարալանջի պողոտա-Ազատության պողոտա տրանսպորտային հանգույցից դեպի Ռիգայի փողոց) ճանապարհահատավածում, երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
88. Երևան քաղաք, Սասնա Ծռեր փողոցում (Տ.Պետրոսյան փողոցից դեպի Եղվարդի խճուղի) ճանապարհահատվածում՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի) երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
89. Երևան քաղաք, Դավիթաշենի կամրջի հատվածում (Սասնա Ծռերի փողոցից դեպի Վ.Վաղարշյան փողոց ) ճանապարհահատվածում, երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
90. Երևան քաղաք, Դավիթաշենի կամրջի հատվածում (Վ.Վաղարշյան փողոցից դեպի Սասնա Ծռերի փողոց) ճանապարհահատվածում, երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
91. Երևան քաղաք, Եղվարդի խճուղում (Փիրումյանների փողոցից դեպի Տ.Պետրոսյան փողոց) ճանապարհահատվածում, երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
92. Երևան քաղաք, Եղվարդի խճուղում (Ձոր 1 բնակելի թաղամասի մուտքի մոտ առկա չկարգավորվող հետիոտնային անցման) ճանապարհահատվածում, երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
93. Երևան քաղաք, Եղվարդի խճուղում (Տ.Պետրոսյան փողոցից դեպի Փիրումյանների փողոց) ճանապարհահատվածում, երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
94. Երևան քաղաք, Աղաբաբյան փողոցում (Դավիթաշեն 2-րդ փողոցից դեպի Դավիթաշեն 7-րդ փողոց) ճանապարհահատվածում՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի) երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
95. Երևան քաղաք, Փիրումյանների փողոցում (Եղվարդի խճուղուց դեպի Տ.Պետրոսյան փողոց) ճանապարհահատվածում՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի) երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ
96. Երևան քաղաք, Խանջյան փողոցում (Վարդանանց փողոցից դեպի Թումանյան փողոց) ճանապարհահատվածում՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
97. Երևան քաղաք, Հերացի փողոցում (Մյասնիկյան պողոտայից դեպի Կորյունի փողոց) ճանապարհահատվածում՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
98. Երևան քաղաք, Հերացի-Խանջյան ուղեանցում (Ա.Մանուկյան փողոցից դեպի Թումանյան փողոց) ճանապարհահատվածում՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
99. Երևան քաղաք, Մ.Մաշտոցի պողոտայում (Պուշկինի փողոցից դեպի Ամիրյան փողոց) ճանապարհահատվածում՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
100. Երևան քաղաք, Չարենցի փողոցում (Սայաթ Նովա պողոտայից դեպի Նալբանդյան փողոց) ճանապարհահատվածում՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ
101. Երևան քաղաք Պռոշյան փողոցում (Ձորափի փողոցից դեպի Դ.Դեմիրճյանի փողոց) ճանապարհահատվածում՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
102. Երևան քաղաք, Չարենցի փողոցում (Սայաթ Նովա պողոտայից դեպի Չարենց փողոց 2-րդ նրբանցք) ճանապարհահատվածում՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
103. Երևան քաղաք, Ծիծեռնակաբերդի խճուղում (Լենինգրադյան փողոցից դեպի Ծիծեռնակաբերդի խճուղի տրանսպորտային հանգույց) ճանապարհահատվածում՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
104. Երևան քաղաք, Հալաբյան փողոցում (Մարգարյան փողոցից դեպի Աբելյան փողոց) ճանապարհահատվածում՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
105. Երևան քաղաք, Հալաբյան փողոցում (Եղվարդի խճուղուց դեպի Մարգարյան փողոց) ճանապարհահատվածում՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
106. Երևան քաղաք, Լենինգրադյան փողոցում (Ծիծեռնակաբերդի խճուղուց դեպի Շինարարների փողոց) ճանապարհահատվածում՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
107. Երևան քաղաք, Շիրազի փողոցում (Ջանիբեկյան փողոցից դեպի Մազմանյան փողոց) ճանապարհահատվածում՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
108. Երևան քաղաք, Աշտարակի խճուղում (Գևորգ Չաուշի փողոցից դեպի Պռոշյան գյուղ) Ճանապարհահատվածում, երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
109. Երևան քաղաք, Աշտարակի խճուղում (Պռոշյան գյուղից դեպի Գևորգ Չաուշի փողոց) ճանապարհահատվածում, երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
110. Երևան քաղաք, Մազմանյան փողոցում (Շիրազի փողոցից դեպի Բաշինջաղյան փողոց) ճանապարհահատվածում՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
111. Երևան քաղաք, Ջանիբեկյան փողոցում (Շիրազի փողոցից դեպի Բաշինջաղյան փողոց) ճանապարհահատվածում՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
112. Մ-1 «Երևան-Գյումրի-Վրաստանի սահման» միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի 16.2-րդ կմ (Պռոշյան գյուղի վարչական տարածքում), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
113. Մ-1 «Երևան-Գյումրի-Վրաստանի սահման» միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի 113-րդ կմ (Մայիսյան գյուղի վարչական տարածք)՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
114. Մ-1 «Վրաստանի սահման-Գյումրի-Երևան» միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի 157.5-րդ կմ (Պռոշյան գյուղի վարչական տարածք), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
115. Մ-1«Երևան-Գյումրի-Վրաստանի սահման» միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի (Ագարակ գյուղի վարչական տարածքում), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ:
116. Մ-2 «Երևան-Երասխ-Գորիս-Մեղրի-Իրանի Իսլամական Հանրապետության սահման» միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի 30.4-րդ կմ (Արտաշատ քաղաքի վարչական տարածք), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
117. Մ-2 «Իրանի Իսլամական Հանրապետության սահման-Մեղրի-Գորիս-Երասխ-Երևան» միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի 354-րդ կմ (Արտաշատ քաղաքի վարչական տարածք), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
118. Մ-2 «Երևան – Երասխ – Գորիս – Մեղրի Իրանի Իսլամական Հանրապետության սահման» միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի (Սյունիքի մարզ՝ Լեռնաձոր գյուղի վարչական տարածք ) երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
119. Մ-2 «Երևան-Երասխ-Գորիս-Մեղրի-Իրանի Իսլամական Հանրապետության սահման» միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի 57.1-րդ կմ (Սուրենավան գյուղի վարչական տարածք)՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
120. Մ-2 «Երևան-Երասխ-Գորիս-Մեղրի Իրանի Իսլամական Հանրապետության սահման» միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի 62.4-րդ կմ (Արմաշ գյուղի վարչական տարածք)՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
121. Մ-2 «Երևան-Երասխ-Գորիս-Մեղրի Իրանի Իսլամական Հանրապետության սահման» միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի 64.4-րդ կմ (Երասխ գյուղի վարչական տարածք)՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
122. Մ-2 «Երևան-Երասխ-Գորիս-Մեղրի Իրանի Իսլամական Հանրապետության սահման» միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի 65.9-րդ կմ (Երասխ գյուղի վարչական տարածք)՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
123. Մ-2 «Երևան-Երասխ-Գորիս-Մեղրի Իրանի Իսլամական Հանրապետության սահման» միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի 115.3-րդ կմ (Արփի գյուղի վարչական տարածք)՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
124. Մ-2 «Երևան-Երասխ-Գորիս-Մեղրի-Իրանի Իսլամական Հանրապետության սահման» միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի 125.4-րդ կմ ( Մալիշկա գյուղի վարչական տարածք)՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
125. Մ-2 «Երևան-Երասխ-Գորիս-Մեղրի Իրանի Իսլամական Հանրապետության սահման» միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի 137.1-րդ կմ (Վայք քաղաքի վարչական տարածք)՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
126. Մ-2 «Երևան – Երասխ – Գորիս – Մեղրի Իրանի Իսլամական Հանրապետության սահման» միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի 187.4-րդ կմ (Սառնակունք գյուղի վարչական տարածք)` 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
127. Մ-2 «Երևան – Երասխ – Գորիս – Մեղրի Իրանի Իսլամական Հանրապետության սահման» միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի 300.2-րդ կմ (Սյունիքի մարզ՝ Կապան քաղաքի Գործարանային փողոց )՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
128. Մ-2 «Երևան – Երասխ – Գորիս – Մեղրի Իրանի Իսլամական Հանրապետության սահման» միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի 307-րդ կմ (Սյունիքի մարզ՝ Կապան քաղաքի Բաղաբերդ փողոց)՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
129. Մ-2 «Երևան – Երասխ – Գորիս – Մեղրի Իրանի Իսլամական Հանրապետության սահման» միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի 308.-րդ կմ (Սյունիքի մարզ՝ Կապան քաղաք)՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
130. Մ-2 «Երևան – Երասխ – Գորիս – Մեղրի – Իրանի Իսլամական Հանրապետության սահման» միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի 328.5-րդ կմ (Սյունիքի մարզ՝ Քաջարան քաղաքի վարչական տարածք)՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
131. Մ-3 «Թուրքիայի սահման-Մարգարա-Վանաձոր-Տաշիր-Վրաստանի սահման» միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի 17-րդ կմ (Մարգահովիտ գյուղի վարչական տարածք)՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
132. Մ-3 «Թուրքիայի սահման-Մարգարա-Վանաձոր-Տաշիր-Վրաստանի սահման» միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի 26.2-րդ կմ (Շահումյան գյուղի վարչական տարածք)՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
133. Մ-3 «Թուրքիայի սահման-Մարգարա – Վանաձոր – Տաշիր – Վրաստանի սահման» միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի 42.3-րդ կմ (Արագածոտնի մարզ՝ Կարբի գյուղի վարչական տարածք)՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
134. Մ-3 «Թուրքիայի սահման-Մարգարա-Վանաձոր-Տաշիր-Վրաստանի սահման» միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի (Արագածոտնի մարզ՝ Օհանավան գյուղի վարչական տարածք)՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
135. Մ-3 «Թուրքիայի սահման-Մարգարա-Վանաձոր-Տաշիր-Վրաստանի սահման» միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի (Արագածոտնի մարզ՝ Արտաշավան գյուղի վարչական տարածք)՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
136. Մ-3 <<Թուրքիայի սահման-Մարգարա – Վանաձոր – Տաշիր – Վրաստանի սահման>> միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի 65.5-րդ կմ (Արագածոտնի մարզ՝ Քուչակ գյուղի վարչական տարածք)՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
137. Մ-3 <<Թուրքիայի սահման-Մարգարա-Վանաձոր-Տաշիր-Վրաստանի սահման>> միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի 66.1-րդ կմ (Արագածոտնի մարզ՝ Ռյա Թազա գյուղի վարչական տարածք)՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
138. Մ-3 <<Թուրքիայի սահման-Մարգարա-Վանաձոր-Տաշիր-Վրաստանի սահման>> միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի 86-րդ կմ (Արագածոտնի մարզ՝ Ալագյազ գյուղի վարչական տարածք)՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
139. Մ-3 <<Թուրքիայի սահման-Մարգարա-Վանաձոր-Տաշիր-Վրաստանի սահման>> միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի 94.1-րդ կմ (Արագածոտնի մարզ՝ Գեղարոտ գյուղի վարչական տարածք)՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
140. Մ-3 <<Թուրքիայի սահման-Մարգարա-Վանաձոր-Տաշիր-Վրաստանի սահման>> միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի (Արագածոտնի մարզ՝ Ջամշլու գյուղի վարչական տարածք)՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
141. Մ-3 <<Թուրքիայի սահման-Մարգարա-Վանաձոր-Տաշիր-Վրաստանի սահման>> միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի 96-րդ կմ (Արագածոտնի մարզ՝ Ծիլքար գյուղի վարչական տարածք)՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
142. Մ-3 <<Թուրքիայի սահման-Մարգարա-Վանաձոր-Տաշիր-Վրաստանի սահման>> միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի 116-րդ կմ (Լոռու մարզ՝ Սպիտակ քաղաքի վարչական տարածք)՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
143. Մ-3 <<Թուրքիայի սահման-Մարգարա – Վանաձոր – Տաշիր – Վրաստանի սահման>> միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի 117-րդ կմ (Լոռու մարզ՝ Սպիտակ քաղաքի վարչական տարածք)՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
144. Մ-4 «Երևան-Սևան-Իջևան-Ադրբեջանի սահման» միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի 10.5-րդ կմ (Վերին Պտղնի գյուղի վարչական տարածք), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
145. Մ-4 «Ադրբեջանի սահման-Իջևան-Սևան-Երևան» միջպետական նշանակության ավտոճանապարհ 106.7-րդ կմ, երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 90 կմ/ժ արագությամբ
146. Մ-4 «Ադրբեջանի սահման-Իջևան-Սևան-Երևան» միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի 119.7-րդ կմ, երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 70 կմ/ժ արագությամբ.
147. Մ-4 «Ադրբեջանի սահման-Իջևան-Սևան-Երևան» միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի 130,2-րդ կմ, երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 70 կմ/ժ արագությամբ.
148. Մ-4 «Ադրբեջանի սահման-Իջևան -Սևան – Երևան» միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի 137,7-րդ կմ (Վերին Պտղնի գյուղի վարչական տարածք), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
149. Մ-4 «Երևան-Սևան-Իջևան-Ադրբեջանի սահման» միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի 16.5-րդ կմ, երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 90 կմ/ժ արագությամբ.
150. Մ-4 «Երևան-Սևան-Իջևան-Ադրբեջանի սահման» միջպետական նշանակության ավտոճանապարհ 40.55-րդ կմ, երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 90 կմ/ժ արագությամբ.
151. Մ-4 <<Երևան-Սևան-Իջևան-Ադրբեջանի սահման>> միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի 45,5-րդ կմ, երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 90 կմ/ժ արագությամբ.
152. Մ-4 <<Երևան-Սևան-Իջևան-Ադրբեջանի սահման>> միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի 59.5-րդ կմ, երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 90 կմ/ժ արագությամբ.
153. Մ-4 <<Երևան – Սևան – Իջևան – Ադրբեջանի սահման>> միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի 80.5-րդ կմ-ին (Սևան քաղաքից դեպի Դիլիջան քաղաք տանող, թունելի ճանապարհահատված) երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 50 կմ/ժ արագությամբ.
154. Մ-4 <<Երևան-Սևան-Իջևան-Ադրբեջանի սահման» միջպետական նշանակության ավտոճանապարհ 91-րդ կմ (Դիլիջան քաղաքի վարչական տարածք)՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
155. Մ-5 <<Երևան – Արմավիր – Թուրքիայի սահման>> միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի (Թաիրով գյուղի վարչական տարածք Երևանյան փողոց դեպի Վաղարշապատ քաղաքի ուղղությամբ), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
156. Մ-5 <<Երևան – Արմավիր – Թուրքիայի սահման>> միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի (Թաիրով գյուղի վարչական տարածք Երևանյան փողոց դեպի Երևան քաղաքի ուղղությամբ), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
157. Մ-5 <<Երևան-Արմավիր-Թուրքիայի սահման>> միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի (Արմավիրի մարզ՝ Արաքս գյուղի վարչական տարածք)՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
158. Մ-5 <<Երևան–Արմավիր–Թուրքիայի սահման>> միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի 11-րդ կմ (Փարաքար գյուղի վարչական տարածք), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
159. Մ-5 <<Թուրքիայի սահման–Արմավիր–Երևան>> միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի 52.1-րդ կմ (Փարաքար գյուղի վարչական տարածք), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
160. Մ-5 <<Երևան-Արմավիր-Թուրքիայի սահման>> ավտոճանապարհի 14-րդ կմ (Պտղունք գյուղի վարչական տարածք), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
161. Մ-5 << Թուրքիայի սահման-Արմավիր-Երևան>> ավտոճանապարհի 49.2-րդ կմ (Պտղունք գյուղի վարչական տարածք), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
162. Մ-5 << Երևան-Արմավիր-Թուրքիայի սահման>> ավտոճանապարհի 32.3-րդ կմ (Ակնալիճ գյուղի վարչական տարածք), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 70 կմ/ժ արագությամբ.
163. Մ-5 <<Թուրքիայի սահման-Արմավիր-Երևան>> ավտոճանապարհի 30.8-րդ կմ (Ակնալիճ գյուղի վարչական տարածք), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 70 կմ/ժ արագությամբ.
164. Մ-6 <<Վանաձոր–Ալավերդի-Վրաստանի սահման» միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի 89.2-րդ կմ (Տավուշի մարզ՝ Պտղավան գյուղի վարչական տարածք)՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
165. Մ-7 <<Մ-3–Սպիտակ-Գյումրի-Թուրքիայի սահման» միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի (Լոռու մարզ՝ Շիրակամուտ գյուղի վարչական տարածք)՝ երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
166. Մ-10 «Սևան-Մարտունի-Գետափ» միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի 25.5-րդ կմ-ին՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 90 կմ/ժ արագությամբ.
167. Մ-10 «Սևան-Մարտունի-Գետափ» միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի 59.75-րդ կմ (Գեղարքունիքի մարզ՝ Լիճք գյուղի վարչական տարածք)՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
168. Մ-11«Մարտունի-Վարդենիս-ԼՂՀ.սահման» միջպետականն շանակության ավտոճանապարհի 37.1-րդ կմ (Վարդենիս քաղաքի վարչական տարածք)` 1 արագաչափ (երկկողմանի) ), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
169. Մ-16 «Մ-4-Ոսկեպար-Նոյեմբերյան-Մ-6» միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի 7.6-րդ կմ (Տավուշի մարզ՝ Սարիգյուղ վարչական տարածք)՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
170. Մ-16 «Մ-4-Ոսկեպար-Նոյեմբերյան-Մ-6» միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի 35.6-րդ կմ (Տավուշի մարզ՝ Ջուջևան գյուղի վարչական տարածք)՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
171. Մ-16 «Մ-4-Ոսկեպար-Նոյեմբերյան-Մ-6» միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի 48.1-րդ կմ (Տավուշի մարզ՝ Բերդավան գյուղի վարչական տարածք)՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
172. Հ-1«Մ4-Ջրաբեր-Հրազդան-Հրազդանի քրեակատարողական հիմնարկ» հանրապետական նշանակության ավտոճանապարհի 1-ին (Քաղսի գյուղի վարչական տարածք)՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
173. Հ-3 «Երևան-Գառնի-Գեղարդ-Ջրվեժ տրանսպորտային հանգույց» հանրապետական նշանակության ավտոճանապարհի (Կոտայքի մարզ՝ Գեղադիր գյուղի վարչական տարածք)՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
174. Հ-4 <<Երևան-Եղվարդ-Արագյուղ-Հարթավան-Մ-3>> հանրապետական նշանակության ավտոճանապարհի 19.1-րդ կմ (Եղվարդ քաղաքի վարչական տարածք), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
175. Հ-4 <<Երևան-Եղվարդ-Արագյուղ-Հարթավան-Մ-3>> հանրապետական նշանակության ավտոճանապարհի 20,2-րդ կմ (Եղվարդ քաղաքի Չարենցի փողոց), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
176. Հ-4 <<Մ-3-Հարթավան-Արագյուղ-Եղվարդ-Երևան>> հանրապետական նշանակության ավտոճանապարհի 22,1-րդ կմ (Եղվարդ քաղաքի վարչական տարածք), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
177. Հ-5 <<Հ-6-Նոր Գեղի–Արգել–Արզական-Հրազդան» հանրապետական նշանակության ավտոճանապարհի 2.1-րդ կմ (Նոր Գեղի վարչական տարածք)՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
178. Հ-8 «Երևան-Արտաշատ-Այգավան-Մ-2» հանրապետական նշանակության ավտոճանապարհի 11-րդ կմ (Արարատի մարզի՝ Մխչյան գյուղի վարչական տարածք)՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
179. Հ-8 «Երևան-Արտաշատ-Այգավան-Մ-2» հանրապետական նշանակության ավտոճանապարհի (Արարատի մարզի՝ Բուրաստան գյուղի վարչական տարածք)՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
180. Հ-10 «Մ-2-Մ-8-Ոսկետափ-Վեդի-Լանջառ-Մ-2» հանրապետական նշանակության ավտոճանապարհի 12.4-րդ կմ (Արարատի մարզի՝ Վեդի քաղաքի վարչական տարածք)՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
181. Հ-12 «Մ-15-Մասիս-Ռանչպար-Արաքս-Ջրառատ-Մ-3» հանրապետական նշանակության ավտոճանապարհի (Արարատի մարզի՝ Մասիս քաղաքի վարչական տարածք Երևանյան խճուղի)՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
182. Հ-15 «Արմավիր–Արգավանդ-Մարգարա» հանրապետական նշանակության ավտոճանապարհի 5-րդ կմ (Հայկավան գյուղի վարչական տարածք)` 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
183. Հ-21«Հ-75–Հոռոմ–Արթիկ–Ալագյազ» հանրապետական նշանակության ավտոճանապարհի 20.6-րդ կմ (Նորաշեն գուղի վարչական տարածք)՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևեկության թույլատրելի առավելագույն 60 կմ/ժ արագությամբ.
184. Հ-21 «Հ-75–Հոռոմ–Արթիկ–Ալագյազ» հանրապետական նշանակության ավտոճանապարհի (Շիրակի մարզ՝ Հոռոմ գյուղի վարչական տարածք)՝ 1 արագաչափ (երկկողմանի), երթևե