Իվետ Ալեքսանդրի «Սերյոժայի ամանորյա երազները» գիրքը ներկայացվել է Երևանում
russkiymir.ru-ն գրում է, որ Երևանում գտնվող Ռուսաստանի գիտության և մշակույթի կենտրոնում տեղի է ունեցել ռուսախոս գրող և ուսուցիչ Իվետ Ալեքսանդրի «Սերյոժայի ամանորյա երազները» գրքի շնորհանդեսը:
Իվետ Ալեքսանդրը գրում է վեպեր, պատմություններ, բանաստեղծություններ, հեքիաթներ: Նրա աշխատանքները հրատարակվել են այնպիսի պարբերականներում, ինչպիսիք են «Գրական Հայաստան»-ը, «Ժամ»-ը, «Օտար ետնաբակեր»-ը և այլն: Նա մի քանի գրքերի հեղինակ է:
Օրերս՝ Ամանորի արձակուրդների նախաշեմին, «Անտենոր» երևանյան հրատարակչությունը լույս է ընծայել «Սերյոժայի ամանորյա երազները» գիրքը, որում ներառված են Սերյոժայի, Լենոչկայի և Իդայի մանկական պատմությունները: Հմայիչ և ուսուցանող պատմությունների հեղինակ-ուսուցիչը խրախուսում է երեխաներին սովորել կարդալ, բարի լինել և հավատալ հրաշքներին: Գիրքը նկարազարդվել է նկարիչ Սոֆյա Կնիշի գունագեղ նկարներով: Բացի այդ, գրքի սկզբում երիտասարդ ընթերցողներին առաջարկվում է պատմել իրենց և իրենց ընտանիքի մասին, իսկ վերջում նկար նկարել:
Շնորհանդեսը կատարել են գրող, Երևանի Ռուսաստանի գիտության և մշակույթի կենտրոնի մամուլի քարտուղար Ելենա Շուաևա-Պետրոսյանը և ռուսաց լեզվի բաժնի վարիչ Սոնա Սարաջյանը: