Նշվել է խումհարը հաղթահարելու պարզագույն մեթոդը
gazeta.ru-ն գրում է, որ Բրիտանացի սննդաբան Ամանդա Կալլենբերգը մատնանշել է խումհարի դեմ պայքարելու ամենահեշտ միջոցը:
The Mirror-ին տված իր հարցազրույցում նա ասել է, որ ալկոհոլը, ունենալով միզամուղ ազդեցություն, մարդու մարմինը ազատում է հեղուկից: Բժիշկը հավելել է, որ արդյունքում ջրազրկման պատճառով մարմինը չի կարողանում քայքայել ալկոհոլից ստացված տոքսինները:
Ինչպես նշել է մասնագետը, առավոտյան կախվածությունը՝ խումհարը, կանխելու համար հարկավոր է շատ ջուր խմել ալկոհոլ օգտագործելուց առաջ, ընթացքում և հաջորդ օրը:
«Փորձեք խմել մեկ բաժակ ջուր խմիչք ընդունելու ընթացքում և խմեք առնվազն մեկ մեծ բաժակ ջուր քնելուց առաջ», - ասել է Կալլենբերգը:
Նա նաև նշել է ճիշտ սնվելու կարևոր դերը տոներից առաջ և հետո: Բժշկի խոսքով ալկոհոլ օգտագործելուց առաջ դա դանդաղեցնում է ալկոհոլի կլանումը: Բացի այդ, նախաճաշին ճիշտ սնունդ օգտագործելը, ինչպիսին է օրինակ սմուզին, որը հագեցած է վիտամիններով, հանքանյութերով, հակաօքսիդանտներով, և որին ավելացված է նաև բանան, սպանախ և մեղր, հետագայում օգնում է օրգանիզմից թունավոր նյութերի դուրս բերմանը: