Ինչ Է լինելու հունվարի 11-ին… Ինչու են բոլորը շունչները պահած այդ օրվան սպասում
Պրոդյուսեր Արմեն Գրիգորյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է. «Պարզ է, որ Ալիևը Լեվոն Տեր-Պետրոսյանի սխալը չի անի և արագ կամրագրի նիկոլից գնած հաղթանակի արդյունքները։ Ըստ չստուգված լուրերի, դա կկատարվի հունվարի 10-11 ին Մոսկվայում։ Ալիևը ամեն ինչ կանի, որ պրոթուրքական իշխանությունը մնա Հայաստանում։ Կարծում եմ համ փողով կաջակցի, համ ինչ որ արտոնություններ կտա ։ Դա առաջին հերթին կվերաբերվի “Իմ քայլը” թուրքամետ կուսակցության վերնախավին, համ “ժողովրդին”:
Էն պասսիոնար 4-5% ը էլի ֆեյսբուկում ք ֆուր-քյաֆար կգրի իմ նման ( բա ի՞նչ անեմ), ժեխը նորից Զեյնալ Խանլարովա և ռաբիզ կլսի ու էժանով թուրքական շորերի առևտուր կանի, էժանով կգնա Թուրքիա հանգստանալու ու շատ գոհ կլինի։ Մինչև կկազմակերպվեն ASALA-ները և անելանելի իրավիճակը կծնի վր իժարուներ։
Կամ, ինչ որ պահի ռուսները կկատաղեն ու ստեղ իշխանափոխություն կկազմակերպեն, վերջնականապես թա ղելով «հայ ազգը պետք է ունենա պետություն» թեզը։ Լավ, էդ պարզ ա։ Բա ով որ ժեխ չի, ի՞նչ անի։ Պատասխանը իրականում շատ պարզ ա։ Պետք ա գնալ ու սի կտիր անել դրանց իշխանությունից (օգտագործում եմ «սի կտիր» բառը, որ քայլականներին հասկանալի լինի)։ Ո՞նց։ Ընդդիմությունը ժելե ա, ոնց որ հատուկ չեզոքացնի մեր կատա ղությունը և ցա սումը։
Հանրության մեծ մասը շո կի մեջ ա , անգիտակից , մոլորված իրավիճակում ա, կամ կապուչինոյա խմում։ Դե թրքաբարո ժեխը պարզ ա — быдло оно и в африке быдло. Ամբողջ հույսը էն 4-5% վրա է, որը կարող է իր օրինակով և ներուժով իրավիճակ փոխել։ Կրկնեմ՝ պետք է գնալ և շպրտել դուրս թուրքամետ իշխանությունը կաբինետներից։ Բա ոստիկանությու՞նը, ԱԱԾ՞ն, կարմիր բերետնե՞րը և այլ։ Հա, իրանք դեռ ծառայում են թուրքամետ իշխանությանը։ Մի օր բերման կենթարկեն, երկու օր կձերբակալեն, երեք օր կծ եծեն: Ոչինչ, մենք չորորդ օրն էլ կգնանք , որ թրքաբարո դավաճաններին դուրս շպրտենք իրանց կաբինետներից։
Ե՞րբ, ո՞ր ժամին, ո՞նց։ Կպայմանավորվենք։ P.S. Ինչո՞ւ եմ սա հիմա գրել։ 1. Տեղյակ եմ պահում ուժայիններին ՝ տղեք , ես գալու եմ դրանց սի կտիր անեմ։ 2. Տեղյակ եմ պահում թուրքամետ իշխանությունը, որ ես գալու եմ ձեզ սի կտիր անեմ, քանի որ դուք կասկածյալ եք պետական դավաճանության մեջ։ 3. Տեղյակ եմ պահում էն 4-5% , որ ես գնալու եմ սի կտիր անեմ թուրքամետ իշխանավորներին, որովհետև էլ չէմ կարող այսպես ապրել»:
Իսկ Իրինա Դանիելյանը գրում է. «փաշինյան նիկոլ, քեզ բան եմ ասում, դու անձնական երաշխիքներ չունես, քեզ խաբել են, քո միսիան մինչև հունվարի 11֊ն է, դրանից հետո ք րջի պես քեզ դեն են շպրտելու, խելքդ գլուխդ հավաքիր, ստանձնելով պետականությունը։մեկ անգամ տղամարդ եղիր, լավ ձևացիր տղամարդ»։