Լրագրող Ռուսլան Կոցաբան պատմել է, թե ինչպես է «մայդան»-ը անդրադարձել Վրաստանի և Հայաստանի իրադարձությունների վրա
actualnews.org-ը գրում է, որ լրագրող Ռուսլան Կոցաբայի խոսքով պետական հեղաշրջումները «քաղաքական տեխնոլոգիաների» արդյունք են: Ուկրաինացի լրագրողը համոզված է, որ երբ իրականացվում են այդպիսի սցենարներ, ապա դրանք անպայման քաղաքացիական պատերազմ և տարածքների կորուստ են բերում: Դա հաստատվել է ոչ միայն Ուկրաինայի, այլ նաև Վրաստանի և Հայաստանի օրինակով, որտեղ նույնպես տեղի են ունեցել «գունավոր հեղափոխություններ»: Ընդ որում նման հեղափոխությունները առավել հաճախ միայն նպաստում են «հովանավորողից» կախվածության աճին, իսկ դա սովորաբար լինում է «կոլեկտիվ Արևմուտքը»:
Կոցաբան համոզված է, որ հեղափոխությունից հետո ժողովուրդը պետք է հնարավորություն ունենա ինչ-որ ուղղակի գործողություններ ձեռնարկել, որոնք հնարավորություն կտան այդ իշխանությանը ինքնահեռանալ: Միևնույն ժամանակ, չպետք է թույլ տրվի, որ այդ «շարժումները» ղեկավարվեն միլիարդատերերի կողմից, որոնք ձգտում են ավելացնել իրենց կապիտալը: