Երևանի, Կոտայքի, Շիրակի և Սյունիքի մարզերի որոշ հասցեներում էլեկտրաէներգիայի պլանային անջատումներ կլինեն
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 17-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումը`
11։00-17:00 Պուշկին փ. 51/1, 49, 51 շենքեր, Եկմալյան փ. 6, 7 շենքեր, Փարպեցի փ. 8-10 շենքեր, Մյասնիկյան պողոտա սեփական տներ և հարակից ոչ բնակիչ- բաժանորդներ, Բագրատունյաց պող․ 15, 25/27 շենքեր, Բագրատունյաց պող․ 13 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Եղբայրության փ․ 16 շենք, Արշակունյաց պող․ 296, 302 շենքեր, Արշակունյաց պողոտա և Շիրակի փողոցի սեփական տներ, Մանթաշյան փ․ 51, Գ․Նժդեհի փ․ 4, 6, 8, 10 շենքեր, Արարատյան փ․ 5 շենք, Գ․Նժդեհի փ․ 1, 2, 3, 5, 7 շենքեր, Բագրատունյաց պող․ 19, 21 շենքեր, Մանանդյան փ․ 17 շենք, Մանթաշյան փ․ 53 շենք, Ներքին Շենգավիթ 9փ․ 2, 3 հանրակացարաններ, Արարատյան փ․ 7, 9 շենքեր, Ավան՝ Դուրյան թաղ. 37 շենք և հարակից ոչ բնակելի տարածքներ
10։00-12։00 Չարենցավան համայնքի՝ 1-ին թաղամասի 1/11 ,2-րդ թաղամասի 1/14, 3-րդ թաղամասի 1/11 ,4-րդ թաղամասի 24, 26 շենքեր, թիվ 1 դպրոց, «Զանգակ» մսուր-մանկապարտեզ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
10։00-16։00 Եղվարդ համայնքի՝ Շահումյան, Սպանդարյան փողոցներ, Չարենցի, Կոմիտասի, Աբովյան, Իսահակյանի, Շիրակի փողոցներ մասնակի, Բոլոր հողեր, Ծիրանանոց, Կալեր թաղամասեր,
11։00-17։00 Աբովյան քաղաքի՝ 3-րդ 4-րդ միկրոշրջաններ, Մայակ-Բանավան թաղամասեր, Կապուտան, Կամարիս, Գեղաշեն, Ներքին Պտղնի, Նոր-Գյուղ գյուղեր մասնակի, Վերին Պտղնի գյուղ,
13։00-17։00 Բագրեվանդ թաղամաս,
11:00-15:00 Ախուրյանի տարածաշրջանի Բենիամին և Ազատան գյուղերը:
13:00-16:00 Անիի տարածաշրջանի Անիպեմզա, Անի կայարանի, Բագրավան, Խարկով, Հայկաձոր գյուղեր, Արագածոտնի մարզի՝ Նոր Արթիկ գյուղեր և Ախուրյանի ջրամբար,
10:00-16:00 Գորիս քաղաքի Անկախություն փողոց մասնակի,
10:30-16:00 Խոզնավար գյուղ մասնակի: