«64 մարմին են դուրս բերել այսօր Ջաբրայիլից և Ֆիզուլիից. մի մասը մի տոպարկ ոսկոր էր: Մարմիններ կային, որ մի հոգին վերցրած տանում էր». Արսեն Ղուկասյան
«Այսօր արդեն վերադարձան տղերքը, աշխատեցին, եկան: Հենց հիմա կառավարության շենքի դիմաց եմ, այստեղ է ամփոփվում ամեն ինչ: Այս պահին ուղեկցողները որտեղից որ գալիս են, հայտնում են`ինչ են արել: Այսօրվա տվյալներով 64 մարմին`41-ը Ջաբրայիլից, 23-ը`Ֆիզուլիից, դուրս են բերվել»,- ֆեյսբուքյան հեռարձակման ժամանակ ասաց անհետ կորած զինծառայողների հարազատներից այս պահին Արցածում գտնվող Արսեն Ղուկասյանը, ով փնտրում է եղբորն ու եղբոր որդուն:
Նա նշեց, որ այս պահին մարմինները գտնվում են դիահերձարանի տարածքում, քննիչները աշխատում են:
«Ումից ինչ մնացած կլինի, կհանձնեն, եթե ոչինչ մնացած չկա, ընթացակարգը գիտեք, ԴՆԹ անալիզ կանեն, չնայած բոլորն էլ անխտիր ԴՆԹ-ի ենթակա են: Մի մասը կարելի է ասել, մի տոպարկ ոսկոր էր: Մարմիններ կային, որ մի հոգին վերցրած տանում էր: Եթե մոտները փաաստաթուղթ լինի, թե կոնկրետ այդ մարմինն ում մարմինն է, առավոտյան քննիչներից կվերցնեմ այդ թուղթը, կփոխանցեմ ձեզ»,-դիմելով անհետ կորածների ծնողներին ու հարազատներին`ասաց Արսեն Ղուկասյանը:
Նա նշեց նաև, որ փորձում են Մարտունուց և Հադրութից մարմիններ դուրս բերել, բայց դեռ թույլ չեն տալիս:
Մանրամասները`տեսանյութում: