ԱՀԿ-ն խստացրել է դիմակներ կրելու ուղեցույցը․ Reuters
Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության խոսնակ Մարգարեթ Հարիսը կոչ է արել դիմակներ կրել ոչ միայն փակ, այլ նաև բաց տարածքներում, հաղորդում է Reuters-ը: ԱՀԿ նոր առաջարկություններում ասվում է, որ դիմակներ պետք է կրել նաև դրսում, եթե հնարավոր չէ պահպանել առնվազն մեկ մետր սոցիալական հեռավորություն: Ներքին պայմաններում անհրաժեշտ է պաշտպանական սարքավորումներ տեղադրել, եթե դրանք վատ են օդափոխվում: Կազմակերպության փորձագետները նաև խորհուրդ են տալիս դիմակ օգտագործել, եթե օդափոխությունը լավն է, բայց դիմացինից հեռավորություն պահել հնարավոր չէ: Լավագույնն տարբերակը եռաշերտ դիմակների օգտագործումն է, որոնք պատրաստված են շնչող գործվածքներից: ԱՀԿ-ն նաև խորհուրդ է տալիս չօգտագործել դեմքի պաշտպանիչ պլաստիկ վահաններ, քանի որ դրանք ապահովում են միայն աչքերի պաշտպանություն և չեն պաշտպանում հազի կամ փռշտոցի ժամանակ: Միևնույն ժամանակ, ավելի լավ է կրել էկրան, քան ոչինչ, ասվում է ԱՀԿ ուղեցույցում։
Դիմակ չօգտագործել կարելի է միայն սպորտով զբաղվելու ժամանակ։