«Պիտի հասնենք Բաքու» ասող հայ տղան գերի է ընկել (տեսանյութ)
Ադրբեջանում գերեվարված հայերի թվում է նաև բլոգերՆիկոլ Փաշինյանի աջակից և «Նոր Հայաստան Հայրենիքփյուռք» բարեգործական ՀԿ-ի ղեկավար Գևորգ Սուջյանըորը պատերազմի ընթացքում այցելել էր Տաք ջուր (նախկին անվանումը՝ Իստիսու) և տեսանյութ նկարահանել։ Տեսանյութում նա անդրադարձել էր Մեհրիբան Ալիևայինադրբեջանցիներին և հայտարարելոր շուտով Բաքվում կլինի։
Ադրբեջանական կողմը համացանցում ակտիվորեն տարածում է այս տեղեկությունն ու տեսանյութը և նշում, թե ով է նա։
Պարզվում է՝ Գևորգ Սուջյանն ու 2 ընկերը գերեվարվել են նոյեմբերի 11-իներբ ԳորիսԲերձոր ճանապարհով հումանիտար բեռ են տեղափոխելիս եղել Ստեփանակերտ՝ մտածելովոր զինադադարի համաձայնությունից հետո այդ ճանապարհով անվտանգ կհասնեն ԱրցախՍակայնինչպես Գևորգի կինը՝ Լիլիթ Սուջյանն է նշում՝ ո՛չ ավտոմեքենան կաո՛չ ընկերները:
Օրեր անցԱդրբեջանի կողմից տարածած տեսանյութում Լիլիթը տեսել է ամուսնուն և հասկացելոր գերի է ընկել: Նա դիմել է համապատասխան կառույցներինբայց դեռ նորություն չկա:
Հուսանքոր վերոնշյալ հանգամանքը հաշվի առնելով` պատկան մարմիններն առավել հետևողական կլինեն, որպեսզի առավելագույնս ապահովվի Գևորգի անվտանգությունը: Հուսով ենք նաև, որ եռակողմ փաստաթղթով ամրագրված՝ գերիների փոխանակման հարցը շուտափույթ լուծում կստանա և մեր հայրենակիցները անվնաս կվերադարձվեն: