Ո՞վ և ինչի՞ համար է սպանել 19–ամյա երիտասարդին. ոստիկանությունը բացահայտել է
Սպանություն կատարելու կասկածանքով ոստիկանություն բերման է ենթարկվել Մրգաշատ գյուղի 45-ամյա մի բնակիչ և խոստովանական ցուցմունք տվել։
ՀՀ ոստիկանությունը բացահայտել է Մրգաշատ գյուղի 19-ամյա բնակչի սպանությունը, որը մեծ հնչեղություն էր ստացել սոցցանցերում։
Նշենք, որ որոշ ԶԼՄ-ներ ու սոցցանցի օգտատերեր տեղեկություններ էին տարածել, թե երիտասարդի սպանությունը կատարվել է քաղաքական հայացքների պատճառով, քանի որ երիտասարդը նախորդ օրը քաղաքական գրառում էր արել սոցկայքի իր էջում։
Ոստիկանության տարածած հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ նոյեմբերի 20-ին Արմավիր քաղաքից, սպանություն կատարելու կասկածանքով, ոստիկանություն բերման է ենթարկվել Մրգաշատ գյուղի 45-ամյա մի բնակիչ և խոստովանել, որ ինքն է որսորդական հրացանով սպանել համագյուղացուն։
Ըստ նախնական տվյալների՝ սպանված երիտասարդը ոտնձգություն էր կատարել նրա հարազատի նկատմամբ և մի քանի անգամ գումար ու թանկարժեք իրեր շորթել։ Տեղի ունեցածի շուրջ վիճաբանության ընթացքում էլ տղամարդը սպանել էր երիտասարդին։ Հանցագործության գործիք որսորդական հրացանը հայտնաբերվել է։ Տղամարդը ձերբակալվել է։ Հարուցված քրեական գործի քննությունը շարունակվում է»,–նշված է հաղորդագրության մեջ։
Ոստիկանությունը կոչ է անում չճշտված տեղեկություններ չհրապարակել և ժամանակից առաջ ընկնելով՝ սխալ եզրահանգումներ չանել, ինչը կարող է իրավիճակի սրման և ատելության մթնոլորտի պատճառ դառնալ։
Հիշեցնենք`նոյեմբերի 11-ին, ժամը 16.35-ին, ոստիկանության Արմավիրի բաժնում հաղորդում էր ստացվել, որ Տանձուտ-Արևիկ գյուղերի ճանապարհի եզրին մարդ է ընկած: Ոստիկանության օպերատիվ խումբը նշված վայրում հայտնաբերել էր Մրգաշատ գյուղի 19-ամյա բնակչի դին՝ գլխի հրազենային վնասվածքով: