Արցախից մեքենա էին գողացել ու տեղափոխել Հայաստան․ Վայքի ոստիկանների բացահայտումը (տեսանյութ)
Այս օրերին ոստիկանությունը կանխարգելիչ միջոցառումների շրջանակներում անշարժ պահակետեր է տեղակայել հանրապետության մի շարք բնակավայրերում ու ավտոճանապարհներին, իրականացվում են ստուգումներ ինչպես Արցախից Հայաստան ապօրինի կերպով զենք-զինամթերք տեղափոխելու դեպքերը բացառելու, այնպես էլ քաղաքներից ու գյուղերից հնարավոր հափշտակությունները կանխելու նկատառումով:
Նոյեմբերի 14-ին ոստիկանության Վայքի բաժնի ծառայողները Երևան-Մեղրի ավտոճանապարհին տեղակայված անցակետից բաժին տեղափոխեցին Արագածոտնի մարզի Սասունիկ գյուղի մի բնակչի վարած, փոխված համարանիշերով «Դոջ Քարավան» մակնիշի ավտոմեքենան:
Ավելի ուշ պարզվեց, որ տրանսպորտային միջոցը գողացված է: Նոյեմբերի 10-ին Ստեփանակերտ քաղաքից 7 կմ դեպի Բերձոր ընկած հատվածից մեքենան, վարորդից բացի, գողացել և Հայաստան էին տեղափոխել Արագածոտնի մարզի ևս երկու բնակիչ. մեկը` Սասունիկ, մյուսը՝ Լեռնարոտ գյուղից:
Իրավապահների բացատրական աշխատանքի արդյունքում կասկածվողները նոյեմբերի 16-ին ներկայացան ոստիկանության Վայքի բաժին:
Նրանք տվել են խոստովանական բացատրություն:
Միջոցառումներ են ձեռնարկվում տրանսպորտային միջոցի սեփականատիրոջ ինքնությունը պարզելու ուղղությամբ:
Փաստի առթիվ նախապատրաստվում են նյութեր: