Ներկայացնում եմ հեռավար ուսուցման հետ կապված հիմնական հարթակները․ ԿԳՄՍ փոխնախարար
ԿԳՄՍ փոխնախարար Ժաննա Անդրեասյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է․ «Սիրելի ուսուցիչներ, հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ ուսուցման գործընթացը հիմնականում կազմակերպվելու է հեռավար եղանակով, ստորև ևս մեկ անգամ ներկայացնում եմ հեռավար ուսուցման հետ կապված հիմնական հարթակները, որ խրախուսվում են նախարարության կողմից, ուղեցույցները, առցանց դասընթացները և ռեսուրսները։
Նախարարությունը խրախուսում է երկու հիմնական հարթակի օգտագործում՝ Google Classroom և Microsoft TEAMS ՝ելնելով տեղեկատվական անվտանգության, ուսումնական գործընթացի առավել լիարժեք կազմակերպման գործիքների, անվճար լինելու հանգամանքից։
Google Classroom-ի վերաբերյալ առցանց դասընթացը պատրաստվել և ներկայացվել է դեռ օգոստոսին, բոլոր նյութերը հասանելի են, կարող եք դրանց ծանոթանալ այս հղմամբ՝ https://www.youtube.com/playlist…
եթե աշխատում եք այս հարթակով, կարող եք միանալ նաև Google Classroom համայնքին, որտեղ կարող եք ստանալ անհրաժեշտ աջակցություն Կրթական տեխնոլոգիաների ազգային կենտրոնի, ինչպես նաև համայնքի մասնակից այլ ուսուցիչների կողմից՝ https://www.facebook.com/groups/google.classroom.community
Օգոստոսին պատրաստվել և ներկայացվել է նաև մյուս հիմնական հարթակի՝ Մայքրոսոֆթ թիմսի վերաբերյալ առցանց դասընթացը՝ https://www.youtube.com/watch?v=6g63X59BHPU…
Այս հարթակով աշխատելու դեպքում կարող եք միանալ Microsoft TEAMS համայնքին՝ https://www.facebook.com/groups/ms.teams.community, որտեղ նույնպես անհրաժեշտ խորհրդատվությունն ու աջակցությունը կստանաք Կրթական տեխնոլոգիաների ազգային կենտրոնի և համայնքի մասնակից ուսուցիչների կողմից։ Հիշեցնեմ, որ Microsoft TEAMS-ը սինխրոնիզացված է դպրոցների կառավարման տեղեկատվական համակարգի հետ և թույլ է տալիս ավելի դյուրին կառավարել ուսումնական գործընթացը։