Հերոս Ալբերտ Հովհաննիսյանի հայրը զգուշացնում է. «Առավոտ»
«Մի բան կուզենայի ասել, կարող է կոպիտ հնչի ասածս, բայց պիտի ասեմ»,- այսօր Եռաբլուրում «Aravot.am»-ի հետ զրույցում հետ զրույցում այսպես ասել է մեր հերոսի՝ պատերազմի խորհրդանիշ դարձած հրետանավոր Ալբերտ Հովհաննիսյանի հայրը՝ Արտակ Հովհաննիսյանը՝ իր դժգոհությունը հայտնելով մի հարցի շուրջ, որն իրեն մտահոգել է: Ինչպես տեղեկացրել ենք, այսօր Ալբերտի քառասունքի արարողությունն էր:
Արտակ Հովհաննիսյանն ասել է. «Շատ մարդիկ թող ո՛չ շահարկեն, ո՛չ քննարկեն, եթե ունեն անելու բան, ուրեմն թող անեն, թող իմ արածները ոչ մեկը չմեկնաբանի: Ու մեկ էլ մի խնդրանք՝ բիզնես նպատակներով իմ տղայի նկարը չհայտնվի ինչ-որ ապրանքանիշերի վրա: Ես խիստ հետեւողական եմ լինելու ու ամենախիստ ձեւով պատժելու եմ: Իմ համար նման օրենք չկա, որ գործի ու ես իրեն չպատժեմ: Եվս մեկ անգամ զգուշացնում եմ եւ հորդորում եմ՝ նման բան ես թույլ չեմ տալու:
Հարցեր ունե՞ն, բոլորն իմ տեղը գիտեն, կարող են մոտենալ, խոսել, զանգել, շփվել, ստանալ այդ իրավունքը: Էդ ի՛մ իրավունքն է, էդ երեխուն մենք ենք աշխարհ բերել, իրանք չեն բերել ու ոչ ոք իրավունք չունի իմ փոխարեն որոշում կայացնել»: