Արծրուն Հովհաննիսյանը քարտեզ է ներկայացրել՝ մարտերի ընթացքի վերաբերյալ
Այսօր՝ առավոտից, նորից սկսվել են մարտական գործողությունները։ Հյուսիսային ուղղությամբ թեժ մարտեր չեն եղել մինչև կեսօր։ Այս մասին հայտնում է ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
«Կեսօրվա ընթացքում սկսվել է հուժկու հրետանային փոխհրաձգություն։ Կենտրոնական ուղղությամբ Մարտունիից դեպի հարավ և Հադրութից մինչև հյուսիսային կողմ՝ անտառների և բնակավայրերի հարակից տարածքներում, այսօր ևս չեզոքացվել է մեկ դիվերսիոն հետախուզական խումբ, բայց այդ հատվածի մարտերը՝ դիվերսիոն խմբերի դեմ, շարունակվում են։ Երեկ երեկոյան դուք տեսաք տեսանյութը, որտեղ երևում է, թե ինչպես է Ադրբեջանի ԶՈՒ-ի մի ստորաբաժանումը մոտ տասնյակ միավոր զրահատեխնիկա թողել և փախել մոտակա անտառները, սարերը ձորերը»,-նշել է նա։
Արծրուն Հովհաննիսյանը ներկայացրել է նաև քարտեզ, որտեղ ցույց է տրվում իրավիճակը ռազմաճակատում։Интерактивная карта военных действий Карабаха