Թուրքիան դառել է վտանգավոր երկիր ԱՄՆ-ի համար
Պարզվում է Թուրքիայում անվտանգ չէ նաև ԱՄՆ քաղաքացիների և օտարերկրյա քաղաքացիների համար: ԱՄՆ դեսպանությունը հավաստի տեղեկություններ է ստացել Ստամբուլում և մյուս քաղաքներում օտարերկրացիներից դեմ հավանական ահաբեկչությունների և առևանգումների մասին:
Այս ամենն անուղղակիորեն ևս մեկ ապացույց է, որ Թուրքիան դեպի Ադրբեջան ահաբեկիչներ ներմուծելու հետ մեկտեղ, իր երկիրը ևս լցրել է ահաբեկիչներով, որոնք ապրուստ հայթայթելու համար կարող են դիմել ցանկացած քայլի: Այս ամենից զգուշանալու համար Թուրքիայում ԱՄՆ դեսպանությունն իր պաշտոնական կայքէջում ԱՄՆ քաղաքացիներին խորհուրդ է տրվել ավելացնել զգոնությունն այն վայրերում, որտեղ կարող են լինել ամերիկացիների կամ օտարերկրացիների կուտակումներ, այդ թվում՝ գրասենյակային շենքերում և առևտրի կենտրոններում:
Բացի այդ, ԱՄՆ-ը դադարեցրել է Թուրքիայում ԱՄՆ քաղաքացիության և վիզաների տրամադրաման ծառայությունները, ինչը նշանակում է, որ Թուրքիան կամաց-կամաց դառնում է վտանգավոր երկիր ԱՄՆ-ի համար։