Արցախում շուրջ 1000 սիրիացի զինյալներ ցած էն դրել զենքերը և հրաժարվում են կռվել հայերի դեմ. Իրաքում ՀՀ դեսպանություն
Շուրջ 1000 սիրիացի զինյալներ, որոնք պայքարում են հայերի դեմ Արցախում, ցած էն դրել զենքերը, հրաժարվում են կռվել հայերի դեմ։ Պատճառաբանելով որ հնարավոր չէ հաղթել հայերին, սա ոչ Լիբիան է ոչ էլ Սիրիական պատերազմը, այստեղ ամեն ինչ այլ է։ Պարզապես զոհվելու ենք բոլորս։ Ինչպես նաեվ պատվիրող կողմը հրաժարվում է վճարելուց։ Այս մասին հայտնում են Իրաքում ՀՀ դեսպանությունից: Շուրջ 1000 սիրիացի զինյալներ, որոնք պայքարում են հայերի դեմ Արցախում,ցած էն դրել զենքերը, հրաժարվում են կռվել հայերի դեմ։ Պատճառաբանելով որ հնարավոր չէ հաղթել հայերին, սա ոչ Լիբիան է ոչ էլ Սիրիական պատերազմը, այստեղ ամեն ինչ այլ է։ Պարզապես զոհվելու ենք բոլորս։ Ինչպես նաեվ պատվիրող կողմը հրաժարվում է վճարելուց ։ ألقى حوالي 1000 مقاتل سوري يقاتلون ضد الأرمن في أرتساخ أسلحتهم ورفضوا القتال ضد الأرمن. موضحًا أنه من المستحيل هزيمة الأرمن ، فهذه ليست ليبيا ولا الحرب السورية ،