Մի տեղամասում թույլ է տրվել հակառակորդին մի քանի դիակ վերցնել, մեր կողմը ևս վերցրել է մահացածների մարմինները, որից հետո գործընթացը դադարեցվել է, քանի որ երաշխիքները չի պահպանվել. ՊՆ ներկայացուցիչ
Վաղ առավոտյան Ադրբեջանի զինված ուժերը Արցախի սահմանի գրեթե ողջ երկայնքով լայնամասշտաբ հարձակողական գործողություններ են սկսել՝ առնվազն երեք-չորս ուղղություններով: Այս մասին Հայկական միասնական տեղեկատվական կենտրոնում տեղի ունեցած ճեպազրույցի ժամանակ նշեց ՀՀ Պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Արծրուն Հովհաննիսյանի հաղորդմամբ՝ 14-15 օրվա ընթացքում մեկ գնդի առաջիկա խնդրի ծավալով առաջխաղացում ապահովված ադրբեջանական 3-4 բանակային  կորուստները մեծ գովելու բան չունեն, ցանկացած օտարազգի ռազմական փորձագետ, ով տարրական ռազմական գիտելիքներ ունի, կհաստատի դա: Եվ դրանից հետո ոչինչ չի մնում, որ դիվերսիոն խմբերն արագ ներթափանցումներ կատարեն, նկարվեն այս կամ այն շինությունների մոտ և հետո ներկայացնեն տվյալ շինությունները որպես այս կամ այն գյուղի գյուղապետարան, քաղաքապետարան և այլն»,- նշեց նա:
Լրագրողին հարցին, թե տեսանյութ է հրապարակվել, որտեղ ադրբեջանական կողմը դիակներ է դուրս բերել, արդյո՞ք հայկական կողմին հաջողվել է նահատակների մարմինները տեղափոխել, Արծրուն Հովհաննիսյանը նշեց, որ հրադադարի պայմանավորությունը մի տեղամասում է իրականացվել և թույլ է տրվել մի քանի դիակ վերցնել և մեր կողմը ևս վերցրել է մահացածների մարմինները, որից հետո անմիջապես դադարեցվել է գործընթացը,  քանի որ միջազգային երաշխիքները չի պահպանվել:
ՊՆ ներկայացուցիչը նաև նշեց,  որ Հադրութում երբեմն ադրբեջանական դիվերսիոն խմբեր ներթափանցում են, որոնց դեմ մեր զինված ուժերը պայքարում են, սակայն քանի որ տեղանքը անտառային է, չի բացառվում նման խմբերի ներթափանցումը Հադրութ և շրջակա բնակավայրեր: