Երկար ժամանակ լույս չի լինելու Երևանում և 8 մարզում
Պլանային անջատումներ «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերությունը տեղեկացնում է, որ սեպտեմբերի 28-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումը`
10։00-16։00 Նոր Նորք 3-րդ զանգ.՝ Գյուրջյան փ. 17, 17/2 շենքեր և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, 11։00-17։00 Սարյան փ. 30 շենք, Ագաթանգեղոս փ. 7 շենք, Ամիրյան փ. 18ա շենք, Տիգրան Մեծի պող. 1, 3, 9, 13, 27ա, 29ա շենքեր, Կոնդ թաղամասը մասնակի, Խորենացի փ. 27ա շենք, Խորենացի 20 շենքի բնակիչ բաժանորդները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Իսրայելյան փ. 21 շենք, Խանջյան փ. 7 շենքը, Արշակունյաց պող․ 44/1, 44/2, 44/3, 46, 46/1, 46/2 շենքեր, Արշակունյաց պող․42, 44 շենքեր և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Ա.Ավետիսյան փ. 4 շենք, Գյուլբենկյան փ. 24 շենք, Ահարոնյան փ. 10 շենք, Ղափանցյան և Ա.Ավետիսյան փողոցների սեփական տներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Մանուշյան փ. 41 շենք, Դրոյի փ. 4 շենք, Ռուբինյանց փ. 11 շենք, Արաբկիր 33փ. սեփական տներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Ա. Խաչատրյան 30, 32 շենքեր, Մամիկոնյանց փ. 40, 40/1, 40/2 շենքեր և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Ն.Տիգրանյան փ. 19, 19/1, 21 շենքեր և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Սունդուկյան փ. 15/1, 15/2, 15ա, 64ա շենքեր և սեփական տներ, հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Հր.Քոչարի փ. 14/3 շենք և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Տիչինայի փողոց մասնակի,
11։00-17։00 Հնաբերդ, Գեղաձոր, Նորաշեն, Ծաղկահովիտ, Բերքառատ, Վարդաբլուր, Սադունց, Կանիաշիր, Շենկանի և Գեղադիր գյուղեր ,
10։00-16։30 Եղվարդ համայնք՝ Գայի, Խանջյան, Զաքարյան, Սայաթ-Նովա, Շահումյան, Սպանդարյան փողոցներ, Կոմիտաս, Չարենցի, Աբովյանի, Իսահակյանի, Շիրակի Սաֆարյան փողոցներ մասնակի, Բոլոր հողեր և Կալեր թաղամասեր, Ծիրանանոց թաղամաս մասնակի, 11։00-16։00 Հրազդան քաղաք՝ Կաքավաձոր թաղամաս, Հրազդանի ասֆալտի գործարան, 11։00-17։00 Ձորաղբյուր, Կապուտան, Գեղաշեն, Կամարիս և Արամուս գյուղեր մասնակի, Ձորաղբյուրի և Ջրվեժի ամառանոցներ մասնակի, Ջրվեժ գյուղ մասնակի և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11։00-13։00 Խաչաղբյուր, Լուսակունք, Տորֆավան, Վանևան և Գեղաքար գյուղեր, “Վիվասել-ՄՏՍ”, “Վեոն Արմենիա” ընկերությունների բջջային կայաներ, Զինմաս, “Կապավոր” ՍՊԸ, “Անուշ-Քնար”, “Գոգա-Սեդա” գազալցակայաներ, 13։00-16։00 Սոթք, Կութ և Ազատ գյուղեր, Սոթքի “Վիվասել-ՄՏՍ” և “Վեոն Արմենիա” ընկերությունների բջջային կայաններ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,