Ովքե՞ր սեպտեմբերին կհամալրեն գործազուրկների բանակը
Ապրիլ ամսին Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց, որ Հայաստանում՝ պայմանավորված համավարակի տարածմամբ և դրա հետևանքներով, փակվել է ավելի քան 70 հազար աշխատատեղ: Այնուհետև նույն Փաշինյանը հայտարարեց, որ դրանցից 50 հազարը վերականգնվել է: Այսօր արդեն վարչապետը հպարտորեն հայտարարում է, որ հունիս-հուլիս ամիսների տվյալներով մենք ունենք 2700 բացված նոր աշխատատեղ: Անգամ, եթե Փաշինյանի ներկայացված տվյալները նկարչության արդյունք չեն, ինչին ի դեպ նրա գրառման տակ քննադատական մեկնաբանություններ թողնող գործազուրկները այդքան էլ չեն հավատում՝ ապա ակնհայտ է, որ ապրիլին աշխատատեղերը ավելի շատ են եղել, քան այսօր: Թերևս դա է պատճառը , որ վարչապետը հերթական անգամ դիմում է մանիպուլյացիայի՝ հուլիս ամսվա տվյալները համեմատելով նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի տվյալների հետ:
Հասկանալի է, որ նախորդ տարի այս ժամանակահատվածում երկիրը դեռ չէր բախվել սոցիալ-տնտեսական լրջագույն խնդիրների և գործազրկության հոծ բանակ չուներ: Հասկանալի չէ, թե որքան են իշխանությունները շարունակելու իրենք իրենց և հանրությանը խաբելու այս փորձերը: