Եղեգնուտցիները վճռական են տրամադրված
Երեկ, կառավարության շենքի մոտ տեղի ունեցավ «Ոչ նախկին գյուղապետին» կարգախոսով եղեգնուտցիների ակցիան: Նրանք իրենց պահանջը ներկայացնելու համար ավտոերթով եկել էին Երևան, վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին անձամբ տեղեկացնելու, թե իրականում ինչ է կատարվում իրենց համայնքում: Եղեգնուտցիների հետ հանդիպել և նրանց տեսակետը լսել է վարչապետի օգնական Նաիրի Սարգսյանը: Արմավիրի մարզի Եղեգնուտ համայնքի ավագանու անդամ Անտոն Խուրշուդյանը 1or.am-ի հետ զրույցում նշեց, որ համայնքում լարվածությունը որոշ չափով մեղմվել է, իսկ հանդիպումից տպավորությունները դրական են, կառավարությունից սպասում են դրական պատասխանի:
Այս ամենը դժգոհության մեծ ալիք էր բարձրացրել Եղեգնուտ համայնքում: Ավագանին որպես խնդրի լուծում առաջարկել էր տեղական հանրաքվե անցկացնել, սակայն օգոստոսի 11-ին ավագանու դիմումը մերժվել է ընտրատարածքային հանձնաժողովի, իսկ հետո նաև ԿԸՀ-ի կողմից։ Ստեղծված իրավիճակի պատճառով համայքում ղեկավարի պաշտոնակատար չկա, պահպանվել է միայն ղեկավարի տեղակալի լիազորությունները, որի լիազորությունները սահմանափակ են: Ստացվել է մի իրավիճակ, որ, փաստորեն ո՛չ գույքահարկ է հնարավոր լինում հավաքագրել, ո՛չ այլ փոխանցումներ իրականացնել: