Մարալիկի ծննդատան խնդիրը պետք է լուծի մարզպետարանը
Մարալիկի ծննդատան աշխատակիցները առավոտից բողոքում էին, որ կառավարության կողմից ֆինանսավորումը դադարեցնելու պատճառով, կանգնել են ֆինանսական լուրջ խնդիրների առջև:
«Չկա հստակ իրավական ակտ, որի հիման վրա հնարավոր լինի ծանուցել աշխատակիցներին ազատման մասին։ Եվ, փաստորեն, ստացվում է, որ աշխատակիցները գտնվում են աշխատանքի մեջ, սակայն, աշխատավարձ չեն ստանում: Արդեն 7 ամսվա աշխատավարձ չենք վճարել, որը կազմում է 12 մլն դրամ»,- ասաց  Ա. Հովսեփյանը։
«Հանձնաժողովն է գնահատում, թե կատարված բարեփոխումները բավարարում են արդյո՞ք սահմանված չափանիշներին: Նույն խնդիրները եղել են Ախուրյանում և Գյումրիում, բայց շտկումներից հետո վերջին մեկ տարվա ընթացքում ծնունդներ ընդունելու գործընթացը շարունակվում է  այնտեղ խնդիրներ չկան: Ինչ վերաբերում է աշխատավարձ չստանալուն, ապա այդ հարցով զբաղվում է մարզպետարանը, ուստի այդ խնդրով ծննդատան տնօրինությունը պետք է դիմի մարզպետարանին, քանի որ, եթե չկա պետական պատվեր ապա նախարարությունը որևէ պարտավորություն չունի որևէ բժշկական հաստատության հանդեպ»,- ասաց Ա. Նիկողոսյանը: