Լավ լուր ՌԴ-ից. Հայտնի է, թե երբ Ռուսաստանը կբացի սահմանը Հայաստանի համար
Ռուսաստանը սեպտեմբերի 1-ից սահմանները կբացի ԱՊՀ որոշ երկրների՝ այդ թվում Հայաստանի համար։ Տեղեկությունը գրում է ՌԻԱ Նովոստին` հղում անելով Ռուսաստանի տուրօպերատորների ասոցիացիային։ Լավ լուր ՌԴ-ից. Հայտնի է, թե երբ Ռուսաստանը կբացի սահմանը Հայաստանի համար  13-08-2020 ԳԼԽԱՎՈՐ (/%D5%A3%D5%AC%D5%AD%D5%A1%D5%BE%D5%B8%D6%80) 14.08.2020 Լավ լուր ՌԴ-ից. Հայտնի է, թե երբ Ռուսաստանը կբացի սահմանը Հայաստանի համար | https://armlife.am/news/118174.html 2/5 Ասոցիացիան հայտնում է, որ սեպտեմբերի 1-ից ռուսական ավիաընկերությունները կսկսեն կանոնավոր չվերթներ իրականացնել դեպի Ղազախստան, Տաջիկստան, Ղրղզստան և Հայաստան։ Երկրի ավիաընկերությունները պատրաստվում են վերսկսել թռիչքները դեպի ԱՊՀ երկրներ, քանի որ նախ՝ Ռուսաստանում կորոնավիրուսային իրավիճակը կայունացել է, երկրորդ՝ արդեն սեպտեմբերին սկսվելու է COVID-19-ի դեմ ռուսական պատվաստանյութի արտադրությունը։ ՌԻԱ Նովոստին գրում է` քանի որ վերոնշյալ երկրները մտադիր են ռուսական պատվաստանյութը գնել, դա կնպաստի Ռուսաստանի հետ մարդասիրական և գործարար կապերի ամրապնդմանը։ Հիշեցնենք, որ Ռուսաստանը կորոնավիրուսի համավարակի պատճառով դադարեցրել է ավիահաղորդակցությունը մարտի 27-ից։