Ռոբերտ Նազարյանին մեղադրանք է առաջադրվել
Աշխարհի ուշադրության կենտորում շարունակում է մնալ Բեյրութը: Տեղի ունեցած հզոր պայթյունի հետևանքով վիրավորների թիվը գնալով աճում է: Վիրավոր հայերի թիվն այս պահին շուրջ 300 է: Զոհվածների թիվն ավելացել է՝ հասնելով 13-ի։
Երևանի նախկին քաղաքապետ, Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախկին նախագահ Ռոբերտ Նազարյանին մեղադրանք է առաջադրվել Պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելու համար, որն անզգուշությամբ առաջացրել է ծանր հետեւանքներ, տեղեկացնում են ՀՔԾ-ից։
Քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության ծառայողների ուղեկցությամբ Մոսկվա-Երևան չվերթով Հայաստան է տեղափոխվեց 52-ամյա Լևոն Սարգսյանը։
«Նորք» ինֆեկցիոն հիվանդանոցի տնօրեն Մհեր Դավիդյանցը հիվանդանոցի անձնակազմի հետ ունեցած արտահերթ ժողովին տեղեկացրել է, որ ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանի հետ հանդիպումից հետո ներկայացրել է աշխատանքից ազատման դիմում։
Հայաստանում օգոստոսի 7-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակման 166 նոր դեպք, ապաքինվել է 452 մարդ մեկ օրում կորոնավիրուսի հետևանքով մահացել է 5 քաղաքացի, բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ: