Արտակարգ դրությունը կերկարաձգվի. նախագիծը պատրաստ է (տեսանյութ)
ArmLur.am-ի տեղեկություններով, իշխանությունները ցանկանում են դարձյալ երկարաձգել կորոնավիրուսով պայմանավորված և մարտի 14-ից հայտարարված արտակարգ դրության ռեժիմի ժամկետը: Նկատենք, որ հուլիսի 14-ին ավարտվում է արդեն արտակարգ դրության երկարաձգման երրորդ ժամկետը:
Եվ ահա, մեր տեղեկություններով, այս օրերին կառավարության անդամները զբաղված են եղել նոր նախագծի մշակման աշխատանքներով և որոշ տեղեկությունների համաձայն, այն արդեն պատրաստ է:
Հաջորդ երկուշաբթի օրը՝ հուլիսի 13-ին կգումարվի կառավարության արտահերթ նիստ, որի ժամանակ կհաստատվի արտակարգ դրության ժամկետի երկարաձգման վերաբերյալ նախագիծը, ապա նույն օրը՝ ժամեր անց կգումարվի նաև Ազգային ժողովի հատուկ նիստ՝ նույն հարցով: Ավելին, ըստ այդ նույն տեղեկությունների, ընդհանուր առմամբ արտակարգ դրության ժամկետը կարող է այսպես երկարաձգվել մինչեւ դեկտեմբեր:
ՀՀ վարչապետի մամուլի խոսնակ Մանե Գևորգյանից այս պահին մեկնաբանություն ստանալ չհաջողվեց, սակայն օրեր առաջ նա նշել էր, թե վերջնական հստակեցումները կլինեն հուլիսի 12-ին: