Այլևս լռել չեմ կարող․Լիանա Անթառանյան
...ԱՅԼԵՎՍ ԼՌԵԼ ՉԵ՛Մ ԿԱՐՈՂ... այսօր, երբ համացանցում կարդացի ԲՀԿ կուսակցության և նրա հիմնադիր-նախագահ, ՀԱՅ ժողովրդի թե՛ «անցյալի»,և թե՛ «այսօրյա» ՍԻՐԵԼԻ ԶԱՎԱԿ, ՊԱՐՈՆ ԳԱԳԻԿ ԾԱՌՈՒԿՅԱՆԻ հասցեին արված գրառումներն՝ ի ԿՈՉ ՄԻԱՍՆՈՒԹՅԱՆ, ես ապշած մնացի ու հասկացա, որ այլևս ԼՌԵԼ ՉԵ՛Մ ԿԱՐՈՂ...Պարոն Ծառուկյանի ՄԻԱՍՆՈՒԹՅԱՆ ԿՈՉԵՐԻ ՇՈՒՐՋ ՉՀԱՄԱԽՄԲՎԵԼՆ ու շարունակել այսպես համառորեն ԼՌԵԼՆ՝ է՛լ ավելի ԱՆԲԱՐՈՈՒԹՅՈՒՆ է,քան մեր ազգին ՍԵՎԻ ու ՍՊԻՏԿԻ ԱՄՈԹԱԼԻ ԲԶԿՏՈՒՄԸ... ՍԻՐԵԼԻ՛ՄՏԱՎՈՐԱԿԱՆՆԵՐ,ԱՂԱՉՈՒՄ ԵՄ ՁԵԶ, ՄԻ՛ ՇԱՐՈՒՆԱԿԵՔ ԼՌԵԼ, ՈՒՇՔԻ՛ ԵԿԵՔ, ԲԱՑԵ՛Ք ՁԵՐ ՄԱՔՐԵՄԱՔՈՒՐ ԼԵԶՈՒՆ,ՄԵՂՔ է ՄԵՐ ԽԵՂՃ ԺՈՂՈՎՈՒՐԴԸ,ՆԱ ՁԵՐ ԽՈՍՔԻ, ՁԵՐ ԱՌԱՋՆՈՐԴՈՒԹՅԱՆ ԿԱՐԻՔՆ ՈՒՆԻ... ԽԱԽՏԵ՛Ք ՁԵՐ ԼՌՈՒԹՅՈՒՆԸ, ՄԵՐ ԱԶԳԸ ՀԻՄԱ ՇԱՏ ՏԿԱՐ Է,ԲՈՒԺՄԱՆ ԿԱՐԻՔ ՈՒՆԻ...ԽՈՍԵ՛Ք,ԽՆԴՐՈՒՄ եՄ...Ի ՍԵՐ ԱՍՏԾՈ, ՄԻ՛ ԼՌԵՔ... ԽՈՍԵ՜՜՜Ք...<img src="https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf0/1/16/1f613.png" alt="