Երկար ժամանակով լույս չի լինելու Երեւանում եւ 3 մարզերում
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հունիսի 4-ին կանխարգելիչ աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
Երևան քաղաքում՝
11։00-17:00 Աէրացիայի 3/1 հասցեն և որ բնակիչ-բաժանորդները, Օրբելի փ. 19 շենքը, Խաչատրյան փ. 27, 27/1, 29/1 շենքերը և ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Երվանդ Քոչարի փ. 8-23 շենքերը, Քաջազնունի փ. 8/1 շենքը և ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Մաշտոցի պող. 50, 50ա շենքերը, Կորյունի փ. 23, 23/37 շենքերը և ոչ բնակիչ- բաժանորդները, Սարի թաղի 15-28 փողոցները և 28 փողոցի նրբանցքը, հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նոր-Նորքի 4-րդ զանգ.՝ Բակունցի 1-ին նրբ․ 3 շենքը, հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նորքի 9-րդ փողոցի բնակիչ-բաժանորդները,
11:00-15:00 Աշտարակ քաղաքի Արա 1, Արցախի թաղամասերը, Էջմիածնի խճուղին, Ալազան, Ալիխանյան Եղբայրներ, Ղափանցյան, Ա․Խաչատրյան, Ա․Մանուկյան, Արարատյան, Արտակի, Գեներալ Սաֆարյանի, Գետափնյա, Գրիբայեդովի, Եղբայրության, Երևանյան, Երջանկության, Թադևոսյան, Իսահակյան, Կոմիտասի, Հենրիկ Թումանյան, Հովհ․Թումանյան, Հեքիմյան, Լինչի, Էմին Հակոբյան, Մայիսյան, Մաշտոցի, Միկոյան Եղբայրների, Նաիրյան, Սիսակյան, Տ․Մեծի փողոցները,
11:00-17:00Ախուրյանի տարածաշրջանի Ախուրյան գյուղի Նոր Ախուրյան թաղամասը և Հյուսիս-Արևելյան հատվածը,
11:00-15:00 Սպիտակ քաղաքի Միասնիկյան, Թորոսյան, Շիրակի, Ս.Ավետիսյան, Այգեստան-1 փողոցները և թիվ 1 դպրոցը: